Rozpoczęła się budowa parku handlowego typu convenience pod szyldem Vendo Park w Dąbrowie Górniczej. Klienci będą mogli zrobić w nim zakupy w pierwszej połowie 2018 roku.

Vendo Park to sieć obiektów handlowych typu convenience, którą wyróżnia możliwość zrobienia szybkich i wygodnych zakupów dzięki m.in. łatwemu dojazdowi oraz wejściom do poszczególnych sklepów galerii bezpośrednio z parkingu samochodowego. Do grona najemców należą znane marki z branży spożywczej, obuwniczej, odzieżowej, artykułów sprzętu elektronicznego czy sportowego.

Vendo Park Dąbrowa Górnicza powstaje na działce o powierzchni 2,4 ha przy ul. Katowickiej w sąsiedztwie istniejącego hipermarketu Auchan. Powierzchnia najmu to 7 tys. mkw., w której znajdzie się 12 sklepów, oferujących bogaty asortyment znanych marek.

Ponadto, przed obiektem, w trosce o zmotoryzowanych klientów, zaplanowano 230 miejsc parkingowych. Obok Vendo Parku powstanie stacja benzynowa oraz lokal typu fast-food.

W ramach inwestycji, firma Trei Real Estate zleciła także przebudowę pobliskiego układu dróg.

– Zależy nam na tym, aby nasi klienci mieli wygodny dojazd i łatwy dostęp do sieci handlowych, dlatego w ramach inwestycji zostanie wybudowany dogodny zjazd z drogi krajowej nr 94, jak i włączenie bezkolizyjne do ruchu w ciągu ulicy Wojska Polskiego poprzez wybudowanie dwóch nowych rond. Nowe skrzyżowania zwiększą bezpieczeństwo kierowców i przepustowość w tej części miasta – mówi Jacek Wesołowski, członek zarządu Trei Real Estate Polska.

Będzie to pierwszy Vendo Park na Śląsku i w Zagłębiu. Inwestorem wartej kilkadziesiąt milionów złotych inwestycji jest spółka Trei Real Estate Poland, a jej wykonawcą firma Invest Dom. Inwestycja przy ulicy Katowickiej ma być oddany do użytku w pierwszej połowie 2018 roku.

– Po otwarciu parku handlowego powstanie kilkadziesiąt miejsc pracy w handlu i usługach. Inwestycja, wraz z nowym układem drogowym, będzie kosztowała kilkadziesiąt milionów złotych – dodaje Jacek Wesołowski.

Co sądzisz o likwidacji „gabinetów politycznych” w samorządach?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

    • wolę by w tym miejscu byly sklepy, stacja benzynowa i fast food niz nieużytek na którym spia alkoholicy …a o markety to sie nie martw, one dadza sobie radę

      • Masz rację, ale w naszym mieście nie mam w ogóle miejsca do spędzania wolnego czasu gdy lato się kończy. Nie wątpię również, że supermarkety dadzą sobie radę. Ale to miasto umiera, nikogo nie obchodzą najmłodsi ani młodzież. Wszystko ucieka za Brynice żeby się bawić, 3-go maja powinna nazywać się bankową, a poza Komitywą, Sportowym, Partią i czymś jeszcze koło Well Done nie ma gdzie sie podziać na sobotnie piwo. Zamiast kolejnego sklepu można by postawić ta, ciekawą strefę kultury, zabawy czy czegokolwiek innego.

  1. Władze DG !
    Wydajcie zgodę na zbudowanie jeszcze z trzech lub czterech obiektów handlowych wielkopowierzchniowych. Niech biedne dąbrowskie dzieci mają gdzie spędzać wolny czas. Niech lokalny prywatny handel zostanie wytrzebiony do zera. A dąbrowskie społeczeństwo tyra w pocie czoła aby nabijać kiesę zagranicznym inwestorom za psie pieniądze . Sprzedajcie wszystko bo nam Polakom nic się nie opłaca. Lepiej popatrzcie na osiedla gdzie brakuje placów zabaw dla naszych dzieci ,brakuje parkingów i ludzie porzucają swoje samochody gdzie popadnie niszcząc trawniki (Mydlice) a chodniki przypominają kadry z filmu Alternatywy 4.
    Przebudźcie się !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here