Szpitalny oddział ratunkowy Szpitala św. Barbary wzbogacił się o dwa nowoczesne defibrylatory. Urządzenia warte prawie 130 tys. zł zostały zakupione dzięki wsparciu województwa śląskiego na walkę z koronawirusem.

Nowoczesne defibrylatory wyznaczają nowe standardy w medycynie ratunkowej. Przeznaczone są dla służb specjalizujących się w zaawansowanych zabiegach resuscytacyjnych.

– Defibrylatorem przeprowadza się zabieg defibrylacji serca, który polega na zastosowaniu impulsu elektrycznego prądu stałego poprzez powierzchnię klatki piersiowej w celu wygaszenia najpoważniejszych zaburzeń rytmu serca – tłumaczy dyrekcja Szpitala św. Barbary w Sosnowcu.

Dwa nowe urządzenia doposażyły szpitalny oddział ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Urządzenia kosztowały prawie 130 tys. złotych i zostały zakupione dzięki środkom i wsparciu województwa śląskiego na walkę z koronawirusem.

Szpital otrzyma łącznie 40 kardiomonitorów, 35 respiratorów oraz 12 defibrylatorów, których łączna wartość wynosi ponad 4,5 mln. złotych.

Nowoczesne defibrylatory wyznaczają nowe standardy w medycynie ratunkowej. Przeznaczone są dla służb specjalizujących…

Opublikowany przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary Poniedziałek, 20 kwietnia 2020

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Setki milionów na stadion i to ma być wydarzenie? Sosnowiec funduje fanaberie prezydenta-kibola, który się w chwali w radiu, że mrozi się wszystkie wydatki poza stadionem, o tym piszcie: na co nas mogłoby stać, gdyby nie durna władza!

  2. W szpitalu wojewódzkim można, a w miejskim rządzonym i finansowanym przez miasto nie. Jest różnica! Panie Chęciński dlaczego nadal pozamykane są parkingi przy parkach do których już przecież można wchodzić???

  3. Dzisiaj było spotkanie Premiera z prezydentami największych miast w sprawie pomocy Rządu dla samorządów, ciekawe czy był Chęciński i co załatwił z Premierem po tych wszystkich obelgach rzucanych w rządzących?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here