Po czterech miesiącach obecności na terenie Śląska i Zagłębia sieć Traficar zmienia strefę. Ze srebrnych aut na minuty nie skorzystamy już na terenie Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Będzina.

W połowie marca sieć udostępniła swoje samochody na terenie czternastu miast naszego województwa, w tym m.in. w Będzinie, Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu. Po czterech miesiącach firma zdecydowała wycofać srebrne auta marki renault clio z Zagłębia.

Od 7 sierpnia samochody na minuty będzie można wypożyczać i oddać jedynie w wybranych rejonach Katowic, Chorzowa oraz na lotnisku w Pyrzowicach.

– Użytkownicy nadal będą mieli możliwość podróżowania między wszystkimi miastami Śląska i Zagłębia, jednak przy założeniu, że pojazd zostanie zwrócony w ramach strefy dostępności usługi, widocznej na mapie w aplikacji – wyjaśnia Anna Falkowska z biura prasowego Traficar.

Skąd ta decyzja? – Optymalizacja granic strefy to rutynowe działania w każdym mieście, gdzie funkcjonuje Traficar. Głównym celem firmy jest zapewnienie maksymalnej dostępności floty w obszarach, w których usługa cieszy się najwyższym popytem – przekazała Anna Falkowska.

Traficar  - fot. mat.pras.
Traficar – fot. mat.pras.

Jak podkreślają przedstawiciele Traficar, dzięki zmianom na terenie strefy, znacząco zmniejszy się dystans, który należy pokonać, by wynająć samochód.

By skorzystać z samochodów sieci Traficar należy zarejestrować się w systemie i odnaleźć na mapie najbliższy pojazd. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł. Traficar działa w oparciu o otwarty model parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym miejscu w ramach strefy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Samochody na minuty już w Zagłębiu. Ile to kosztuje?

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Ich decyzja. Samochody będą gęściej rozmieszczone, ale wielokrotnie spadnie ich zastosowania – do podróży wewnątrz Katowic i tak się słabo nadawały, bo jest zakaz postoju na płatnej strefie parkowania. Obstawiam, że to ostatnia desperack próba przed wycofaniem się z rynku, co akurat nie cieszy – dostępność takich usług zawsze jest ogromnym plusem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here