Burmistrz Wojkowic, Tomasz Szczerba, rzucił wyzwanie włodarzom miast należących do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zadanie ma promować ekologiczny i zdrowy tryb życia.

Gminy, które tworzę metropolię otrzymają rowery z napędem elektrycznym, które zostaną przekazane urzędnikom miast i gmin członkowskich, policji i straży miejskiej, w ramach programu „Rowerem lub na kole”, realizowanego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Najwięcej pojazdów trafi do Katowic (11 sztuk) oraz Bytomia, Gliwic, Zabrza i Sosnowca (po 10 sztuk). 9 otrzyma Dąbrowa Górnicza, a 8 Będzin. Po 5 rowerów dostanie Czeladź i Sławków, 3 jednoślady powędrują do Siewierza. Wojkowice i Mierzęcice otrzymają po 2 elektryki. Łączna wartość wszystkich 230 rowerów, które trafią co całej metropolii, to ponad 2,2 mln złotych.

Rowerowe wyzwanie burmistrza Wojkowic - fot. Facebook Tomasz Szczerba
Rowerowe wyzwanie burmistrza Wojkowic – fot. Facebook Tomasz Szczerba

Pierwsze rowery już trafiły do swoich odbiorców. Jednym z nich jest burmistrz Wojkowic – Tomasz Szczerba, który z tej okazji postanowił rzucić wyzwanie pozostałym samorządowcom. Zadanie ma promować ekologiczny i zdrowy tryb życia. – Takie rowery dojadą do każdej gminy i miasta GZM, dlatego już teraz rzucam koleżankom i kolegom wyzwanie. Zapraszam do korzystania. Wyzwanie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku. Jeździmy na rowerze, porównany sobie statystyki i zobaczymy kto przejechał więcej kilometrów – zachęca burmistrz Wojkowic.

Wyzwanie polega na przejechaniu, jak największej liczby kilometrów na otrzymanym rowerze, a następnie opublikowaniu wyniku i porównaniu go z pozostałymi uczestnikami. Celem zabawy jest sprawdzenie, kto przejedzie największą liczbę kilometrów na rowerze, ale także promocję aktywnego trybu życia.

Burmistrz przekonuje, że nie rzuca słów na wiatr i zamierza aktywnie korzystać z prezentu otrzymanego od metropolii. – Będę z niego korzystał intensywnie, w ramach promocji ekologicznego i zdrowego trybu życia. Na rowerze będę odwiedzał inwestycje miejskie, wizytował różne rejony problemowe oraz odwiedzał dzieciaki w żłobku i przedszkolu tj. promował zdrowy i ekologiczny środek transport – zapewnia Tomasz Szczerba.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Mają kolejną zabawkę piarową, czy naprawdę to towarzystwo nie ma żadnych problemów do rozwiązania dla realizacji potrzeb społeczności lokalnych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here