Sosnowiec przebuduje kolejny fragment ulicy Grota-Roweckiego. Tym razem od drogi S86 do ul. Udziałowej. Wartość zadania szacowana jest na ok. 6 mln zł.

Sosnowiec przy wsparciu metropolitalnego Funduszu Solidarności chce w tym roku przebudować fragment ulicy Grota-Roweckiego w pobliżu trasy S86. Jest to jedno z dwóch połączeń osi komunikacyjnej Zagłębia z centrum miasta.

Projekt zakłada budowę ronda przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego – Hallera – Ptasia, które będzie podobne do tego, które funkcjonuje u zbiegu uli Sokolskiej, Kamiennej i Komuny Paryskiej nieopodal CH Auchan. – Przebudowana zostanie również zatoka autobusowa znajdująca się pomiędzy ul. Rudną i Grota-Roweckiego – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Drugie rondo powstanie przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego i Gospodarczej. – Projekt obejmuje także budowę ścieżek rowerowych, remont chodników, remont nawierzchni jezdni pomiędzy rondami oraz budowę zatok i pasów postojowych i wymianę oświetlenia – dodaje Rafał Łysy.

Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Przypomnijmy, że Sosnowiec starał się o dofinansowanie tej inwestycji z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Mimo pozytywnej oceny szacowanego na ok. 6 mln zł zadania, miasto nie otrzymało dotacji.

W tej sytuacji Sosnowiec postanowił ubiegać się o dofinansowanie swojego projektu środkami Funduszu Solidarności, utworzonego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Udało się i miasto otrzyma z tego źródła 3,63 mln zł.

Według informacji przekazanej podczas ostatniego śniadania prasowego przez prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego, 27 lutego ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy prac. – Chcemy, aby wykonawca do końca 2018 roku uporał się z tym zadaniem – zaznacza Arkadiusz Chęciński.

To nie koniec prac drogowych w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. Przypomnijmy, że cały czas trwają prace przy ul. 3 Maja w ścisłym centrum miasta.

Skomentuj przez Facebook

10 KOMENTARZE

 1. Wy to kur.. najpierw skończcie z remontami które teraz są, a nie zaczynajcie kolejnych bo za niedługo to kur.. po mieście nie da się chodzić, a nie wspomnę już o jakimkolwiek innym poruszaniu się.

  • Słusznie. Jeszcze jednego nie skończyli (włączając w to rozkopaną ul. Modrzejowską), a zabierają się za kolejne !!

 2. Zrozumcie matoły (mieszkaniec i fix) że jak dostają dofinansowanie to muszą je wydać w określonym celu i czasie inaczej trzeba oddać.
  Chęciński jeszcze jak nie był Prezydentem to robił w Kato właśnie w dofinansowaniach.
  Jak został PR to wprowadził to do Sosnowca, a że zaczął wszystko na raz to dlatego tak to wygląda.
  To samo z buspasem (głupota jakich mało u nas bo nie ma korków w centrum) ale nie byłoby kasy na remont jak by nie wybudowali bus pasów.
  Jak skończą remonty to przestaniecie biadolić i będziecie zadowoleni że jest gdzie wyjść na rower, spacer z rodziną czy normalnie i szybko przejechać z punktu A do B.

  • Pierd… jazdę na rowerze w tym mieście, ścieżki będą na około centrum na choćby nawet do parku w Kazimierzu czy na Trójkąt i tak będę musiał jechać chodnikiem, a nie rzadko nawet i drogą. Ja to proponuje niech kur.. rozkopią całe miasto w ch.ja. Na Piastów remont torów, co prawda nie miasto to robi ale jest, centrum cała rozje.ane w 3 światy, Kazimierz rozkopany, 3 Maja całe rozgrzebane, most między Środulą, a Zagórzem rozkopany że zawieszenie w aucie idzie rozwalić. Terminy oddania się ciągle przesuwają, tu nic nie potrafią zrobić porządnie.

 3. A kiedy zrobią przejście podziemne do przystanku tramwajowego przy ul Sienkiewicza.Dzisiaj starsza pani przewróciła się na niby schodach/brak schodkow/Centrum miasta,wstyd.

 4. kanapka weź się j…. w łeb z tym dofinsowaniem. Pozatym zobacz jak wyglada rondo Mireckiego z 3 Maja. Ja ma tak samo to wyglądać to lepiej niech zostanie tak jak jest teraz. Co do czasu z wyrobieniem się z projektami to życzę powodzenia. Jeszcze zaplacisz w swoich podatkach za niewyrobienie sie w czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here