2 czerwca w Bytomiu odbędzie się niecodzienna gala bokserska „W Samo Serce”. Wezmą w niej udział znani dziennikarze, samorządowcy i aktorzy. Wśród nich znajdzie się prezydent Sosnowca.

2 czerwca w Bytomiu odbędzie się bokserska gala „W Samo Serce”. Dochód z imprezy ma być przekazany na pomoc w leczeniu 17-letniej Patrycji Malinowskiej z Suwałk oraz na hospicjum św. Franciszka w Katowicach. W ringu staną dziennikarze, samorządowcy oraz aktorzy. Wśród nich znajdzie się m.in. prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

– W całym przedsięwzięciu chodzi o pomoc i zebranie jak największej kwoty, która pomoże w leczeniu Patrycji, która ucierpiała w koszmarnym wypadku na gokarcie. Straciła włosy i musiała przejść skomplikowaną transplantację. Obecnie jej stan jest zadowalający, Patrycja jest już po pierwszym udanym przeszczepie, ale czeka ją długi powrót do zdrowia. Rana głowy nie jest jeszcze do końca wygojona. Patrycję czeka długa i trudna rehabilitacja. Każda złotówka się liczy – podkreśla prezydent Sosnowca.

Podczas gali Arkadiusz Chęciński zmierzy się z Piotrem Zawadzkim, aktorem Teatru Zagłębia. Początkowo rywalem prezydenta Sosnowca miał być burmistrz Wojkowic Tomasz Szczerba, ale wykluczyła go kontuzja.

– Strach przed moją osobą jest duży, bo mój pierwszy przeciwnik Tomasz Szczerba wolał się połamać niż walczyć ze mną – napisał na swoim profilu na Facebooku. – Sądzę, że Piotr Zawadzki będzie chciał mi wbić kulturę do głowy, a czym ja się zrewanżuję? Tego jeszcze nie wiem – dodaje prezydent Chęciński.

W innych pojedynkach rękawice skrzyżują wiceprezydent Bytomia Andrzej Panek i niepokonany mistrz Damian Jonak. Ponadto zobaczymy walki m.in.: aktora Wojciecha Zielińskiego, dziennikarza Marka Durmały, czy detektywa Damiana Petrowa z serialu „Zdrady”

Podczas gali odbędą się też aukcje różnych przedmiotów w celu zebrania jak największej ilości pieniędzy na cele charytatywne.

Czym jest gala „W Samo Serce”? – Gala odwołuje się do tradycji walk „białych kołnierzyków”, czyli ludzi, którzy – przynajmniej w teorii – na co dzień mają tyle wspólnego ze sportem co krzesło z krzesłem elektrycznym – wyjaśniają organizatorzy.

Czy kupno tabletów przez sosnowiecki magistrat to dobry pomysł?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

10 KOMENTARZE

  1. Powinni mu dać za sparringpartnera jakiegoś „zadowolonego” posiadacz biletu miesięcznego który trzeba odbijać przy każdym wejściu i wyjściu 🙂

  2. Ręce opadają. Sosnowiec na dole wszystkich rankingów, otwiera tabelę jedynie jako najszybciej wyludniające się miasta województwa śląskiego, spadł już nawet poniżej 200 tysięcy mieszkańców a prezydent miasta… Ciekawe czy Sosnowiec chce być atrakcyjny jedynie dla kiboli lubujących się w ustawkach?

  3. Może rodzaj treningu przed występami disco polo podczas Dni Sosnowca? Wysoka kultura osobista, wysublimowany gust muzyczny i jakże ambitny rodzaj wybranego sportu. Przykre, że to prezydent naszego miasta.

    • To źle że prezydent miasta bierze udział w akcjach charytatywnych? Rozumiem, że idealny włodarz to taki który bierze 10k pensji, raz w miesiącu przecina wstęgi na otwarciu drogi, a sport zna z widzenia…Swoją drogą gdyby grał w polo jak książe Harry to byłby nazywany „snobem”??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here