Piłkarze Zagłębia zakończyli zgrupowanie w chorwackim kurorcie Medulin i wrócili do kraju. Sosnowiczanie wzięli tam udział w turnieju Arena Cup Medulin i zajęli trzecie miejsce.

Podopieczni Valdasa Ivanauskasa zakończyli już zgrupowanie w Chorwacji. Nad Adriatykiem sosnowiczanie ciężko trenowali i zagrali w turnieju Arena Cup Medulin. W imprezie udział wzięło osiem drużyn. Zagłębiacy zakończyli rywalizację na trzecim miejscu.

Sosnowiczanie rozegrali cztery spotkania, w których dwa wygrali, jedno zremisowali i jedno przegrali. Rywalizację w turnieju piłkarze Zagłębia rozpoczęli od porażki z NK Istra 1961 Pula (0:2), następnie pokonali Inter Zapresić (4:2) i zremisowali z FK Żarkovo Belgrad (1:1). W ostatnim meczu sparingowym na zgrupowaniu w Medulinie sosnowiczanie wygrali 4:2 z czeskim zespołem 1. SC Znojmo.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Tomasz Nowak i Martin Pribula wracają do gry

Największymi wygranymi zgrupowania w Chorwacji są napastnicy – Olaf Nowak i Giorgi Gabedava, którzy zdobyli po trzy bramki. Ani razu nie trafił do siatki Vamara Sanogo. Popularny Vams doznał urazu stawu skokowego w meczu z Serbami z FK Żarkovo, jednak do pierwszego meczu ligowego powinien być w pełni sprawny. Kontuzji nabawił się też Bartłomiej Babiarz.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Zagłębie Sosnowiec ukarane przez Komisję Ligi 

Przed startem ligi beniaminek rozegra jeszcze jeden sparing. W niedzielę (3 lutego) do Sosnowca przyjedzie ŁKS Łódź. Tego samego dnia odbędzie się również prezentacja nowego Zagłębia.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Nadal tracimy za dużo bramek.
    Obrona nadal nie nadaje się do niczego.
    Dlaczego nie piszecie o obronie?
    Kto z obrońców jest WYGRANYM?

  2. nie tylko obrońcy są winni. Przy dobrym wyniku prowadzenie lub remis na wyjezdzie postaw autobus w polu karnym i go broń .Podstawowe prawa taktyki,strategii, jak zwał tak zwał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here