Panattoni kupił grunty pod budowę nowej inwestycji – Panattoni Park Czeladź III. Budowa centrum o powierzchni 68 tys. m kw. wystartuje jeszcze w tym kwartale i stworzy nowe miejsca pracy dla regionu.

Firma Panattoni nabyła 12,5 ha gruntu przy ul. Gdańskiej, w pobliżu centrum handlowego M1 i tuż obok wcześniej wybudowanych obiektów – Panattoni Park Czeladź I (46,7 tys. m kw.) oraz Panattoni Park Czeladź II (ok. 15,8 tys. m kw.).

– To kolejna uzbrojona za unijne pieniądze działka na naszej Wschodniej Strefie Ekonomicznej, która zacznie przynosić naszemu miastu dochody. Na zakupionych gruntach, Panattoni wybuduje, jedną z największych w tej części naszej aglomeracji hal. Inwestor przewiduje, że w dużej części, hala będzie wynajęta przez firmy produkcyjne – przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Deweloper podkreślił, że trzecia część inwestycji będzie zlokalizowana w strategicznej wschodniej część miasta, w sąsiedztwie węzła dróg krajowych nr 94 (Wrocław-Kraków) i nr 86 (Katowice-Łódź).

Panattoni poinformowało także, że dotychczas zainwestowała w Czeladzi łącznie 260 mln złotych. – Oprócz bardzo dobrej infrastruktury transportowej, atutem regionu jest obecność wykwalifikowanej kadry zawodowej – dostęp do zasobów ludzkich, a tym samym poszukiwanie pracowników będą największym wyzwaniem branży obiektów przemysłowych na najbliższe 10 lat – powiedział Marek Dobrzycki z Panattoni Europe.

Nowa inwestycja to także dodatkowe miejsca pracy. – Dzięki takim realizacjom jak Panattoni Park Czeladź III, które jest położone obok największego centrum handlowego miasta, stworzymy nowe miejsca pracy. Jesteśmy przygotowani na rosnące potrzeby nie tylko najemców, ale również ich konsumentów – podkreśla Marek Dobrzycki.

– To kolejny sukces gospodarczy naszego miasta, dzięki któremu, nasze miasto wzbogaci się o kolejne dochody zarówno ze sprzedaży gruntów jak i corocznych wpływów podatkowych, no i o kolejne nowe miejsca pracy – podsumował burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Skomentuj przez Facebook

13 KOMENTARZE

  1. Nowe miejsca pracy? Chyba dla Ukraińców. Ewentualnie jeszcze nauczyciele może będą tam pracować, bo niezadowoleni z zarobków ponoć są, ale z samych nauczycieli to może jedną brygadę uzbieracie, a reszta to już będą imigranci.

    • Pewnie o Bengalczyków mu chodziło, ale ja słyszałem, że w miejsce po Ukraińcach którzy już za niedługo wybiorą Niemcy zamiast Polski jako swoje miejsce pracy, firmy mają ściągać do pracy Hindusów, Filipińczyków i Białorusinów.

  2. Super, wreszcie będzie więcej TIRów bo za mało jest, zwłaszcza lewoskręt z Katowic na M1. Zanim włodaże zaczną wydawać zgody na takie projekty powinni dostosować infrastukturę. Ale to pazerni debile bez kompetencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here