Sosnowieccy włodarze podpisali umowę na budowę drogi rowerowej. Tym razem chodzi o odcinek przebiegający wzdłuż całej ulicy Żeromskiego. Prace mają zakończyć się w czasie wakacji.

Ku końcowi zbliża się przebudowa torowiska tramwajowego przy ulicy Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu. Wkrótce rozpocznie się tu także budowa drogi rowerowej.

– Czekaliśmy z budową tego fragmentu na zakończenie prac związanych z torowiskiem wzdłuż ulicy Żeromskiego. Roboty powinny zakończyć się w ciągu najbliższych tygodni – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wykonawcą blisko 600-metrowego odcinka drogi zostało Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Katowic, które ma pięć miesięcy na wykonanie zlecenia. Warta 1 mln zł inwestycja zostanie wykonana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Trasa wzdłuż ulicy Żeromskiego będzie przebiegała po lewej stronie (od ul. 3 Maja), za skrzyżowaniem z ul. Mariacką droga zostanie poprowadzona po prawej stronie aż do ulicy Orlej.

Droga połączy już istniejący odcinek trasy rowerowej przebiegającej wzdłuż ulicy 3 Maja z ulicą Orlą. – Właśnie ogłosiliśmy postępowanie przetargowe na trzy kolejne drogi rowerowe, w tym ulicę Orlą. To pozwoli na bezpieczne dojechanie rowerem do granicy z Będzinem – tłumaczy prezydent Chęciński.

Watro przypomnieć, że wkrótce powstanie także nowa ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Grota-Roweckiego. Powstanie ona na odcinku od Al. Mireckiego do trasy S86. Wykonawcą robót będzie firma Silesia Invest. 

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here