Zobaczcie niezwykły mapping na 115-lecie Sosnowca

3
5281

Mapping, który powstał z okazji 115-lecia Sosnowca można było zobaczyć po raz pierwszy na sylwestrowej imprezie przed urzędem.

Mapping 3D przygotowała tyska firma Mokwa Visual. Zamówiła go, na zlecenie Urzędu Miasta, katowicka Agencja Kreatywna Kręci Się.

Mapping 3D to nowoczesna technika tworzenia obrazu, polegająca na rozświetleniu trójwymiarowych obiektów i ich elementów za pomocą światła projektorów, w taki sposób aby obiekt „ożył” albo został graficznie zmieniony.

Ten, przygotowany dla Sosnowca, nawiązuje do przypadającego w tym roku 115-lecia nadania miastu praw miejskich. Widzimy na nim ważne dla Sosnowca wydarzenia oraz osoby z związane ze stolicą Zagłębia Dąbrowskiego.

Widowisko to bardzo spodobało się świętującym Nowy Rok mieszkańcom Sosnowca. – Trzeba przyznać, że pokaz na elewacji magistratu zrobił na mnie ogromne wrażenie – przyznał pan Mariusz, który wraz z dziewczyną bawił się na sylwestrowej imprezie przed urzędem.

Jak długo powstawał sosnowiecki mapping?

– Prace nad widowiskiem trwały ponad dwa miesiące – wyjaśnia Marzena Dec z Mokwa Visual.

Tyska firma przekazała też miastu prawa autorskie dla widowiska. – Zawsze to my pozostajemy właścicielem praw autorskich dla takich widowisk. W tym przypadku, po raz pierwszy, zrobiliśmy jednak wyjątek – dodała Marzena Dec.

Czy Wam również spodobał się sosnowiecki mapping? Zachęcamy do dyskusji.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

      • Odpowiadasz na temat manipulacji w filmie, który przedstawia że mapping był wyemitowany równo o 24.00 kiedy faktycznie był dużo później. Rozejście się ludzi do domów to już inny temat. Czytaj ze zrozumieniem !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here