SumiRiko Automotive Hose Poland, to kolejna firma, która zdecydowała się na uruchomienie swojego zakładu na terenie Sosnowca. To już drugi zakład z kraju kwitnącej wiśni na terenie Sosnowca.

Japońska firma wchodzi w skład światowej grupy producentów części samochodowych Sumitomo Riko. – W imieniu rządu Japonii i ambasady Japonii w Polsce składam wyrazy szacunku i gratulacje. Wsparcie i zrozumienie władz Sosnowca oraz KSSE były kluczowe w tym projekcie. Dziękuję za to i liczę na dalszą współpracę – mówił podczas uroczystości otwarcia zakładu Tsukasa Kawada, ambasador Japonii w Polsce.

Obecnie na grupę Sumitomo Riko składa się silnie rozbudowana sieć przedsiębiorstw w Japonii, a także 20 zakładów lokowanych w Chinach, Tajlandii, Korei Południowej, Indiach, Stanach Zjednoczonych, Meksyku oraz oczywiście w Polsce. Siedziba Sumitomo Riko mieści się w Komaki City w Japonii, a firmy wchodzące w jej skład zatrudniają łącznie ponad 10 tys. pracowników.

SumiRiko Automotive Hose Poland - fot. UM Sosnowiec
SumiRiko Automotive Hose Poland – fot. UM Sosnowiec

Sosnowiecki zakład, który w najbliższych miesiącach chce zwiększyć zatrudnienie do 350 osób, specjalizuje się w produkcji przewodów paliwowych, układu klimatyzacji i wodnych oraz pochłaniaczy oparów paliwa. Części dostarczane są na zamówienie takich gigantów motoryzacji Renault, Nissan, Dacia, Fiat, Toyota, Suzuki i Audi – Dołożymy wszelkich starań aby stać się firmą szanowaną przez społeczność i dbającą o środowisko – mówił Shigeo Kimata, prezes zarządu SumiRiko Automotive Hose Poland

Dotychczas na terenie Sosnowca działały firmy głównie z Europy i Ameryki Północnej. – Cieszę się, że również przedsiębiorstwa z Japonii, znane z profesjonalizmu i wysokich standardów jakości – na swój dom wybierają Sosnowiec – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

    • A niby to zasługa rządzącego bzdura oni jak nie zarobią to nie przyjdą. To raczej potencjał mieszkańców jest decydujący a na zdjęciach jedna osoba nie pasuje do pozostałych.

    • tu duże fopa w stosunku do Japończyków, pokazał w ten sposób że ich nie szanuje, bardzo dużą uwagę zwracają do szczegółów i gestów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here