Serwis RynekPierwotny.pl opublikował najnowszy ranking miast, w których mieszka się najlepiej. Sprawdźmy, jak wypadły zagłębiowskie miasta.

Serwis RynekPierwotny.pl przeanalizował dane z 218 polskich miast. Dziennikarze obliczyli liczbę mieszkań przypadających na każdy tysiąc mieszkańców oraz powierzchnię użytkową mieszkań w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Następnie wyznaczyli mediany i obliczyli odchylenia poszczególnych miast od niej.

Pierwsze miejsce w rankingu zajął Sopot. Drugie miejsce przypadło Zakopanemu, a trzecie Warszawie. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze takie miasta, jak Wrocław, Kołobrzeg, Świnoujście, Józefów, Piaseczno, Marki i Poznań.

Jak poradziły sobie zagłębiowskie miasta?

Najlepsza w Zagłębiu okazała się Czeladź, która zajęła 29 lokatę. – Wydaje mi się, że 29 lokata w tym rankingu i najwyższe miejsce w Zagłębiu to powód do satysfakcji, a także wielka zachęta do jeszcze intensywniejszych działań, aby dalej poprawiać jakość życia w naszym mieście. Czeladzianie, mimo wielu jeszcze mankamentów, bądźmy dumni z naszego miasta, bo tu się naprawdę dobrze żyje – skomentował Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Jak wypadły pozostałe miasta z naszego regionu? Na 30 miejscu znalazło się Zawiercie, a na 41 – Będzin. Sosnowiec uplasował się w tym rankingu dopiero na 52 miejscu. Jeszcze gorzej wypadła Dąbrowa Górnicza (93 miejsce) i Jaworzno (127 lokata).

Jak wypadły śląskie miasta?

Dla porównania w pierwszej dwudziestce rankingu znalazły się Katowice (13) i Mikołów (19). Na 24 miejscu jest Chorzów, nieco gorzej, bo na 28 uplasowały się Tarnowskie Góry. Na 34 miejscu jest Bielsko-Biała, która wyprzedziła Gliwice (36) i Siemianowice Śląskie (39).

W pierwszej setce miast zmieściły się też m.in. Świętochłowice (83) i Bytom (84). Poza nią wypadły: Mysłowice (106), Piekary Śląskie (119), Ruda Śląska (121), Tychy (123), Pszczyna (126), Racibórz (130), Zabrze (166), a także Rybnik (170), Wodzisław Śląski (181) i Czechowice-Dziedzice (182).

Kto zamyka stawkę?

Wśród miast z najgorszymi wynikami są: Knurów (211) i Żory (214). Ranking zamykają – Dębica (216), Police (217) i Orzesze (218).

Gdzie, Twoim zdaniem, najlepiej zamieszkać w Zagłębiu Dąbrowskim?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. Tychy, Racibórz, Pszczyna czy Zabrze niżej niż Bytom?!? Jak się przejeżdża przez te miasta, to można odnieść zgoła odmienne wrażenie…
    Zaś Czeladź na 29 miejscu… cóż, całkiem zasłużenie. Ładne, schludne i przyjemne miasto, jedyne, co by się tam naprawdę przydało, to choćby mała stacyjka kolejowa z choćby krótkim szynobusem jadącym z Siemianowic do Wojkowic i Piekar, które także są odcięte od świata kolejowego. Tylko w taki sposób możemy mówić o walce ze smogiem.

  2. Co za pojebany ranking – liczba mieszkań na 1000 mieszkańców i powierzchnia użytkowa 😂😂 i to ma świadczyć o tym gdzie żyje się najlepiej w Polsce.
    Debile 🤣😂

  3. Jak beznadziejne są władze miasta Dąbrowa Górnicza takie beznadziejnie zajęte miejsca w rankingach. Dobrze że nie wzięto pod uwagę wielkość zadłużenia budżetu miasta na jednego mieszkańca, bo wówczas mogłoby braknąć cyfr do oceny. Od dawna oceniam 76% bezradnych radnych i prezydentów do NATYCHMIASTOWEJ WYMIANY. TOWARZYSZE u was tylko koryto i tezy a robota LEZY. . .

  4. Sosnowiec, niesłusznie postrzegany dość negatywnie, zajmuje wcale nie najgorsze miejsce. Sam się zastanawiam czy tutaj nie osiąść, przekonują mnie niskie ceny nowych mieszkań https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-sosnowiec/. Przez dłuższy czas myślałem na zakupem mieszkania z drugiej ręki, ale najczęściej to lokale do generalnego remontu, a to zawsze duże, nie do końca przewidziane koszty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here