W dąbrowskim szpitalu nie zobaczymy już okulisty? Bardzo prawdopodobne. Szpital planuje oddać okulistykę, za którą NFZ dobrze płaci, PZZO Będzin. Dlaczego?

Najprawdopodobniej PZZOZ w Będzinie przejmie od szpitala im. Sz. Starkiewicza okulistykę, a odda Dąbrowie kontrakt na laryngologię.

– Potwierdzam informację, że PZZOZ ma w planach przejęcie od dąbrowskiego szpitala okulistyki, a sam odda kontrakt na laryngologię. Obecnie jesteśmy na etapie odbudowy oddziału okulistycznego. Uważam, że zmiany, które mamy w planach, będą korzystne dla pacjentów naszej placówki – mówi Wojciech Mizera, zastępca dyrektora PZZOZ w Będzinie.

Ale czy będą równie korzystne dla dąbrowskiego szpitala i jego pacjentów? Odpowiedź nie jest jednoznaczna z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, świadczenia z okulistyki są dobrze płatne, a po drugie, w innych szpitalach naszego regionu kolejki do tego typu specjalistów i tak już są bardzo długie. Dlaczego więc dąbrowski szpital „oddaje” okulistykę, za którą NFZ dobrze płaci, PZZOZ? Skąd takie zmiany? Dyrektor nie udzielił konkretnej odpowiedzi na przesłane pytania.

– W chwili obecnej trwają procedury mające doprowadzić do wymiany kontraktów w zakresie laryngologii i okulistyki pomiędzy PZZOZ Czeladź, a ZCO Dąbrowa Górnicza. Po zakończeniu tych procedur będziemy mogli odnieść się do postawionych pytań. W chwili obecnej byłoby to przedwczesne – mówi Zbigniew Grzywnowicz, dyrektor ZCO w Dąbrowie Górniczej.

Jednak żeby zmiany mogły zostać wprowadzone w życie, muszą jeszcze zostać poparte stosowną uchwałą przez dąbrowskich radnych.

– Kwestia związana z przejęciem przez dąbrowski szpital kontraktu na laryngologię, a oddaniem PZZOZ w Będzinie okulistyki były opiniowane przez Radę Społeczną szpitala. Dalsze działania wymagają zmian w statucie szpitala, co powinno nastąpić na najbliższej sesji rady miejskiej – mówi Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here