Nowy atakujący wzmocnił MKS Będzin. Rafał Faryna podpisał z klubem roczny kontrakt. Zajmie miejsce Mateusza Piotrowskiego.

MKS Będzin ma nowego atakującego. Został nim Rafał Faryna. 22-letni zawodnik w ostatnim sezonie występował na parkietach pierwszej ligi w SKS-ie Hajnówka, dokąd został wypożyczony z Cerradu Czarnych Radom.

– Ucieszyłem się, gdy klub z Będzina zainteresował się moją osobą – przyznał siatkarz.

22-letni atakujący Rafał Faryna podpisał z będzińskim klubem roczny kontrakt. – Ostatnio byłem wypożyczany z Czarnych Radom do klubów I ligi, więc gra w PlusLidze będzie dla mnie dużym wyzwaniem. Wierzę w to, że trener Stelio DeRocco da mi szansę – dodał Faryna.

Rafał Faryna w będzińskim zespole zajmie miejsce Mateusza Piotrowskiego. Były już atakujący MKS-u w poprzednich rozgrywkach zaliczył 38 setów, zdobywając w nich 34 punkty.

– Na pewno za dużo nie grałem, ale z kilku spotkań byłem zadowolony. Schowałem swoje indywidualne ambicje dla dobra zespołu, liczył się dla mnie kolektyw, który wywalczył naprawdę dobre miejsce w PlusLidze – zaznaczył Mateusz Piotrowski.

MKS Będzin, Siatkówka, Będzin, Siatkówka w Będzinie, PlusLiga, Transfery MKS Będzin, PlusLiga transfery, Rafał Faryna, Rafał Faryna zawodnikiem MKS-u Będzin

Zakontraktowanie nowego atakującego to niejedyne ruchy kadrowe w będzińskim MKS-ie. Wcześniej do zespołu dołączyli 21-letni przyjmujący Matej Koek ze Słowenii 23-letni libero Szymon Gregorowicz, który będzie zmiennikiem Michała Potery. W MKS-ie nie zobaczymy już za to Krzysztofa Rejno (powrót do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle), Nathana Robertsa, Kylego Russella, Pawła Stysiaka i wspomnianego już Mateusza Piotrowskiego.

CZYTAJ TAKŻE:

Mateusz Przybyła z MKS-u Będzin ma ambitny plan na wakacje. Wspólnie z atakującym Jastrzębskiego Węgla, Patrykiem Strzeżkiem, postanowił pomóc choremu Kacprowi z Żor i wyruszył do Bombaju. Czechy, Węgry, Serbia, Bułgaria i Turcja - m.in. te kraje w drodze do...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here