W dąbrowskim szpitalu kolejne problemy. W piątek, 6 października dyrektor ogłosił, że placówka nie będzie udzielać nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W odpowiedzi NFZ grozi zerwaniem kontraktu i wyrzuceniem z sieci.

W miniony piątek, do śląskiego NFZ wpłynęło pismo ze Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, w którym dyrektor placówki poinformował, że „w związku z narastającymi problemami dotyczącymi zabezpieczenia przez lekarzy świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej” od 6 października nie jest w stanie realizować świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Jednocześnie poinformował, że szpital utrzymuje w ramach NiŚOZ opiekę pielęgniarską – stacjonarną i wyjazdową.

W odpowiedzi na pismo, NFZ wezwał w trybie pilnym dyrektora placówki do podjęcia natychmiastowych działań, mających na celu przywrócenie realizowania świadczeń z zakresu NiŚOZ przy kompleksowym zabezpieczeniu świadczeń przez personel, pod rygorem zerwania kontraktu i wykreślenia z tzw. sieci szpitali.

– 9 października dyrekcja ZCO poinformowała Śląski OW NFZ , że „prowadzi intensywne działania mające na celu przywrócenie realizowania przedmiotowych świadczeń”. Szpital zakomunikował, że spełnia w pełnym zakresie wymogi dotyczące zabezpieczenia obsady pielęgniarskiej. Oświadczył również, że pacjenci w stanach nagłych przyjmowani są na szpitalnym oddziale ratunkowym – mówi Małgorzata Doros, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach.

Jak poinformował nas NFZ dyrekcja ZCO zapewniła, że szpital „posiada zabezpieczenie obsady lekarskiej od dnia 15 października”.

– NFZ przyjmuje powyższe wyjaśnienia i oczekuje na wznowienie działalności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w pełnym zakresie od wskazanego dnia – dodaje Małgorzata Doros.

Niestety nie udało się nam skontaktować z dyrektorem. W poniedziałek, w sekretariacie dyrektora poinformowano nas, że Zbigniew Grzywnowicz przebywa na urlopie.

Warto wspomnieć, że w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie obowiązuje rejonizacja. Dąbrowscy pacjenci z tej formy opieki mogą korzystać w: Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary, Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II (ul. Zapolskiej i Szpitalna), Sosnowieckim Szpitalu Miejskim, a także Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie.

Czy weźmiesz udział w tegorocznej edycji sosnowieckiego budżetu obywatelskiego?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here