Już po raz ósmy, Sosnowiec wspólnie z radiem Eska organizuje Eskalator. Kto tym razem wystąpi na scenie?

Eskalator to ciesząca się dużym zainteresowaniem impreza, w trakcie której w sosnowickim Parku Sieleckim występują gwiazdy znane i promowane przez Radio Eska. W tym roku Eskalator odbędzie się pod koniec wakacji, 24 sierpnia, a nie w połowie, jak było dotychczas. Na scenie wystąpią cztery gwiazdy – Smolasty, Białas, Ania Dąbrowska i Gromee.

Eskalator 2018 – kto wystąpi?

Smolasty

Smolasty, a właściwie Norbert Smoliński to wokalista, autor tekstów i producent muzyczny, tworzący muzykę z pogranicza R&B, popu i rapu. W 2018 roku otrzymał nominację do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii muzyki rozrywkowej za Fonograficzny debiut roku. Single „Uzależniony” i „Fake Love” są zapowiedzią albumu, którego premiera planowana jest na wrzesień 2018.

Białas

Białas, a właściwie Mateusz Karaś, znany również jako Młody Białas, Young Beezy i Beezy Vuitton to raper i freestyle’owiec. Znany przede wszystkim z występów w duecie z Karolem „Solarem” Poziemskim. Białas sprzedał w Polsce ponad 70 tys. płyt, debiutując cztery razy na polskiej liście sprzedaży OLiS. Współpracował także m.in. z Quebonafide, ReTo i Taco Hemigwayem. Mateusz Karaś to trzykrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej (2007, 2008, 2009). Album H8M4 został nominowany do tytułu Polski album roku 2016 w plebiscycie WuDoo i Hip-hop.

Ania Dąbrowska

Ania Dąbrowska to znana i uwielbiana wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów. Zadebiutowała w 2004 roku albumem „Samotność po zmierzchu”, który zdobył wysokie uznanie wśród publiczności. W sumie wydała już sześć albumów studyjnych. Jest jedną z najczęściej nominowanych artystek do Nagrody Muzycznej Fryderyk (ma na swoim koncie 34 nominacje, w tym 9 wygranych statuetek). W 2017 roku wydała singiel „Porady na zdrady (Dreszcze)”, który promował komedię romantyczną Ryszarda Zatorskiego „Porady na zdrady”.

Gromee

Gromee, a właściwie Andrzej Gromala to uznany producent muzyczny, remikser, autor tekstów, DJ i malarz, tworzący głównie muzykę klubową. W 2018 roku, wspólnie z Lukasem Maijerem, reprezentował Polskę na 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie. W kwietniu 2018 roku wziął ślub z Sarą Chmiel, wokalistką zespołu Łzy.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here