Poznaliśmy już większość drużyn, z którymi Zagłębie Sosnowiec rozgrywać będzie mecze towarzyskie przed startem nowego sezonu Fortuna 1 Ligi.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego przygotowania do nowych rozgrywek rozpoczną 17 czerwca. Tydzień wcześniej do Sosnowca zawitają zawodnicy testowani. – Na początek przyjrzymy się zawodnikom, których przymierzamy do kadry pierwszej drużyny. Będą to zawodnicy młodzi, testowani, wracający z wypożyczeń do innych klubów. Potem czekają nas jeszcze badania – mówi trener Radosław Mroczkowski.

W dniach 1-12 lipca zespół przebywać będzie w Wodzisławiu Śląskim, gdzie w ośrodku Gosław Jedłownik będzie trenował i rozgrywał mecze kontrolne.

Radosław Mroczkowski: Chciałbym, żeby drużyna miała swoje DNA

Pierwszy mecz kontrolny zostanie rozegrany 15 czerwca. W tej chwili trwa jeszcze ustalanie rywala. Tydzień później sparingpartnerem sosnowiczan będzie GKS Katowice. W sumie przewidziano 7 gier kontrolnych. – Bardzo ważnym sprawdzianem będzie spotkanie z Rakowem Częstochowa, które zostanie rozegrane w Sosnowcu 12 lipca, zaraz po powrocie ze zgrupowania w Wodzisławiu Śląskim. Dodajmy, że Raków swoje mecze w rundzie jesiennej Ekstraklasy rozgrywać będzie właśnie w Sosnowcu, więc częstochowianie chcą się oswoić z murawą Stadionu Ludowego – przekazał Jerzy Mucha, rzecznik prasowy Zagłębia Sosnowiec.

PRZECZYTAJ: Raków Częstochowa będzie grać na Stadionie Ludowym

Nie znamy jeszcze wszystkich sparingpartnerów Zagłębia. Trwają jeszcze rozmowy. Wiemy, że oprócz GKS-u Katowice i Rakowa, sosnowiczanie zagrają także z GKS-em Tychy (29 czerwca) i Lechią Tomaszów Mazowiecki (20 lipca).

Przypomnijmy, że celem postawionym nowemu szkoleniowcowi Zagłębia jest zajęcie minimum szóstego miejsce. Wiadomo bowiem, że w nowym sezonie do Ekstraklasy awansują 3 drużyny. Dwie bezpośrednio, trzecia po barażach, w których wystąpią zespoły z miejsc 3-6.

Plan przygotowań Zagłębie Sosnowiec do nowego sezonu:

10 czerwca – początek testów nowych zawodników
17 czerwca – początek przygotowań do nowego zespołu
15 czerwca – sparing (przeciwnik w trakcie ustalania)
22 czerwca – sparing z GKS Katowice
29 czerwca – sparing z GKS Tychy
1-12 lipca – zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim
3 lipca – sparing (przeciwnik w trakcie ustalania)
6 lipca – sparing (przeciwnik w trakcie ustalania)
12 lipca – sparing z Rakowem Częstochowa
20 lipca – sparing z Lechią Tomaszów Mazowiecki

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W Sosnowcu powstanie nowoczesny stadion. Podpisano umowę na jego budowę