Reprezentant Brazylii i triumfator Pucharu Świata, Flávio Gualberto, dołączył do Aluronu Virtu CMC Zawiercie. 27-letni środkowy podpisał roczny kontrakt.

Flávio Gualberto urodził się w 1993 roku w Pimencie w stanie Minas Gerais. W wieku 14 lat przeniósł się do oddalonej o 250 km stolicy stanu – Belo Horizonte. Rozpoczął tam treningi w najbardziej utytułowanym brazylijskim klubie – Minas Tênis Clube. Reprezentował też barwy Olympico Club (wypożyczenie w sezonie 2012/2013), później powrócił do Minas Tenis Clube (2013–2019), a w ostatnim sezonie grał w ekipie SESC/Rio de Janeiro. W przerwanych przez pandemię rozgrywkach, po 21. kolejkach jego klub zajmował 3. miejsce w tabeli Superligi. Gra w Zawierciu będzie jego pierwszą klubową przygodą poza Brazylią.

– To siatkarz, który gra coraz częściej w reprezentacji Brazylii. Bardzo atletyczny zawodnik, skaczący wysoko. Świetnie radzi sobie w ataku i szybko porusza się w bloku. To będzie jego pierwszy sezon poza ojczyzną, więc mam nadzieję, że szybko się zaaklimatyzuje – dodaje czarnogórski szkoleniowiec – powiedział Igor Kolaković, trener Jurajskich Rycerzy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aluron Virtu CMC Zawiercie (@aluronvirtucmc)

Nowy zawodnik ekipy z Zawiercia był reprezentantem Brazylii w różnych kategoriach wiekowych. Od 2015 roku był powoływany do seniorskiej reprezentacji Brazylii, choć początkowo jedynie na kontynentalne turnieje mniejszej rangi, w których sprawdzano zaplecze pierwszej kadry.

W 2019 roku przebił się do pierwszej kadry i od razu zyskał międzynarodowe uznanie. Najpierw Brazylia wygrała mistrzostwa Ameryki Południowej, a Flávio został wybrany najlepszym środkowym imprezy, a następnie Canarinhos zwyciężyli w Pucharze Świata.

– Gdy tylko dostałem ofertę, od razu przystąpiliśmy do rozmów. Negocjacje nie były długie. Polska to wspaniały kraj, a PlusLiga jest jedną z trzech najmocniejszych lig na świecie. Na dodatek dowiedziałem się, że tutejsi kibice są najbardziej żarliwi w całym kraju – stwierdził Flávio Gualberto.

– Jestem pewien, że Flávio będzie znaczącym wzmocnieniem naszego zespołu. W swojej charakterystyce pasuje idealnie do planowanej koncepcji gry. Należy również pamiętać, że sezon przedolimpijski jest szczególnie ważny dla każdego ambitnego reprezentanta siatkarskich potęg. Wiem, że możliwość rozegrania go w lidze mistrzów świata była dla Flávio poważnym argumentem przy podejmowaniu decyzji – zaznacza Kryspin Baran, prezes Aluronu Virtu CMC Zawiercie.

Przypomnijmy, że kilka dni temu zawierciański zagłębiowski klub poinformował o zatrudnieniu nowego trenera. Został nim niezwykle utytułowany Igor Kolaković.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zagłębiowski klub ma nowego trenera. Jurajskich Rycerzy poprowadzi Igor Kolaković