Władze Sosnowca podpisały umowę na budowę łącznika Bulwaru Czarnej Przemszy z Bulwarem Brynicy. Zadanie zrealizowane zostanie w ciągu 5 miesięcy.

Mieszkańcy Sosnowca w końcu doczekają się realizacji projektu, który zwyciężył w 2017 roku w ramach budżetu obywatelskiego. Zadanie polega na wybudowaniu drogi pieszo-rowerowej łączącej Bulwar Czarnej Przemszy z Bulwarem Brynicy (szlakiem dawnego pogranicza).

Podobnie, jak przy pozostałych odcinkach tej budowy, droga zostanie wykonana z czerwonej masy bitumicznej w części dla rowerzystów i w kolorze czarnym, w części dla pieszych. Pasy oddzielać będzie pas zieleni.

Prace przeprowadzone zostaną na odcinku od kładki przy parku Harcerskim do do końca ogródków działkowych przy ulicy Ostrogórskiej, wzdłuż rzeki Czarnej Przemszy. Nowa droga rowerowa połączy się z dotychczas powstałymi inwestycjami w centrum miasta.

– Rozpisaliśmy już właściwie wszystkie przetargi na drogi rowerowe. Liczę, że jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych połączeń – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wykonawcą zadania jest firma Drogomax, która na realizację zadania ma 5 miesięcy. Koszt inwestycji wynosi 850 tys. złotych. Oprócz budowy drogi pieszo-rowerowej do zadań wykonawcy należeć będzie montaż ławek, stojaków rowerowych.

CZYTAJ TAKŻE:

Trwa remont zaniedbanej kładki. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami