Giorgi Gabedava to kolejny piłkarz, który wiosną 2019 roku będzie występował w koszulce Zagłębia Sosnowiec. 29-letni środkowy napastnik podpisał półroczny kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

Urodzony w Tbilisi Giorgi Gabedava to król strzelców gruzińskiej ekstraklasy. W 2018 roku strzelił w rozgrywkach ligowych 22 bramki. Do tego dorobku trzeba doliczyć trafienie z rzutu karnego w kwalifikacjach Ligi Europejskiej w meczu wyjazdowym z Beitarem Jerozolima.

CZYTAJ TAKŻE: Lukas Gressak i Martin Toth nowymi piłkarzami Zagłębia

Na gali piłkarskiej wieńczącej 2018 rok w Gruzji, piłkarz klubu Czichura Saczchere został uznany najlepszym zawodnikiem tamtejszej ligi, jak również najefektywniejszym graczem. Do tego przypadł mu wspomniany tytuł króla strzelców.

CZYTAJ TAKŻE: Piłkarze Zagłębia zimą będą trenować w Chorwacji

Dodajmy, że w trakcie rundy jesiennej Lotto Ekstraklasy Gruzin był bacznie obserwowany przez Zagłębie. Toczyły się wówczas rozmowy, a ich finałem było podpisanie półrocznej umowy. Gabedava miał ponadto ofertę gry w lidze rosyjskiej, ale z niej nie skorzystał.

Wcześniej z Zagłębiem Sosnowiec związali się Słowacy – Lukas Gressak i Martin Toth.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zagłębie Sosnowiec wystawiło pięciu piłkarzy na listę transferową

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. Miasto i klub jest pośmiewiskiem dla całej Polski. Ot nawet nie finanse w tym wszystkim są najważniejsze co wizerunek i reputacja. A że prezydent dopuszcza nieudaczników i ludzi bez należytych kompetencji do prowadzenia klubu to efekty są widoczne gołym okiem nawet dla laika.

  2. Niestety Prezydent MAJCHROWSKI miał rację w swojej ocenie co do obecnego Sosnowca, ale jest to zacny człowiek do którego należy mieć szacunek. Natomiast ta błazenada którą obecnie obserwujemy w kwestii Zagłębia obnaża w całej krasie brak jakiegokolwiek pomysłu na ten klub, jak również pokazuje jak ubogie jest myślenie rządzącego. Wskazany prezydent Krakowa w przypadku Wisły dystansuje się od patologii piłkarskiej, jak wskazują dziennikarze mafijnej, natomiast dla sosnowieckiego jest to pępek świata .Zasadnicze pytanie dlaczego i dokąd zmierza wydając pieniądze miejskie????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here