David Sossenheimer opuścił MKS Będzin i wrócił do Niemiec. – Przedwcześnie opuściłem MKS Będzin z powodu epidemii, ale to niczyja wina. Przykro mi, że nie mogliśmy rozegrać kolejnych spotkań – przyznał niemiecki przyjmujący.

W miniony poniedziałek MKS Będzin miał zagrać w Sosnowcu ze Ślepskiem Suwałki, a 21 marca na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem, jednak – z powodu epidemii – rozgrywki PlusLigi zostały wstrzymane. Jeżeli ruszą, to Zagłębicy zagrają już bez swojego przyjmującego.

– W obliczu obecnej sytuacji oraz wysokiego zagrożenia spowodowanego koronawiusem pozwoliliśmy Davidowi na powrót do ojczyzny. Chcieliśmy, aby był blisko rodziny – zapowiedział zarząd będzińskiego klubu.

David Sossenheimer opuścił Będzin i wrócił do Niemiec – fot. Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY
David Sossenheimer opuścił Będzin i wrócił do Niemiec – fot. Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY

Przyjmujący rozegrał dla MKS-u 24 mecze ligowe, w których zdobył 205 punktów (170 atakiem, 18 zagrywką, 17 blokiem). – Dzięki niemu stałem się lepszym trenerem. Mam nadzieję, że dzięki nam on stał się lepszym zawodnikiem. To świetny gracz, przede wszystkim dobry, inteligentny i bardzo lubiany człowiek w zespole – mówi trener Jakub Bednaruk.

Zawodnik jest zadowolony z gry w będzińskim klubie. – Myślę, że po falstarcie na początku rozgrywek, udało nam się jak najlepiej wykorzystać kolejne tygodnie. Jeszcze w pierwszej połowie fazy zasadniczej nasza sytuacja w tabeli nie wyglądała optymistycznie, dlatego też bardzo się cieszę, że mimo porażek byliśmy zawzięci, trzymaliśmy się razem i wygraliśmy dziewięć meczów – mówi niemiecki siatkarz.

Czy David Sossenheimer zagra jeszcze w Polsce? – Naprawdę spodobała mi się gra w PlusLidze. Mam nadzieję, że rozegram w niej jeszcze kilka sezonów, ale czy tak się stanie? Czas pokaże. Teraz muszę zadbać o zdrowie i zachowanie dobrej formy. Dziękuję za wszystko! – kończy zawodnik.

Trener MKS-u Będzin Jakub Bednaruk – fot. Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY
Trener MKS-u Będzin Jakub Bednaruk – fot. Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

Przypomnijmy, że od 12 marca w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa trwa przerwa w rozgrywkach PlusLigi. Siatkarze MKS-u mają więc przymusową przerwę, ale zawodnicy mają swój plan treningowy.

Sztab szkoleniowy wraz z całym zespołem przyłączyli się do akcji #zostańwdomu i zachęcają wszystkich swoich fanów, aby pozostali w swoich domach. Trener Jakub Bednaruk wykorzystuje przerwę i spędza ten czas z rodziną w Radomiu.