echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

50 groszy za cały dzień podróżowania komunikacją miejską? To możliwe! 4 czerwca wchodzi rewolucyjna taryfa biletowa w PKM Jaworzno.

Rusza rewolucyjna taryfa PKM Jaworzno, o której już na początku marca mówił prezydent Paweł Silbert. Ma to zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej.

Rewolucyjny cennik jaworznickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej wchodzi w życie w najbliższy poniedziałek, 4 czerwca. Od tego dnia będzie można kupić bilet roczny za 180 zł, półroczny za 120 zł, kwartalny za 90 zł, a cena biletu miesięcznego zostaje obniżona do 60 zł. Bilety ulgowe kosztować będą połowę tych kwot.

PRZECZYTAJ TAKŻE: To koniec KZK GOP. Metropolia przejmuje komunikacje

– Aby zachęcić kolejnych mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego, proponujemy niezwykle korzystną ofertę biletów okresowych. Bilet roczny można nabyć już za 180 zł. Łatwo więc obliczyć, że to niecałe 50 groszy za cały dzień podróżowania wszystkimi liniami PKM Jaworzno z nieograniczoną liczbą przesiadek. W przypadku pasażerów posiadających uprawnienia do ulgi cena ta będzie o połowę niżna i wyniesie tylko 25 groszy – mówi Zbigniew Nosal, prezes PKM Jaworzno.

Bez zmian pozostaną ceny i zasady funkcjonowania biletów jednorazowych i czasowych na okaziciela. Oznacza to na przykład, że popularny bilet dzienny obowiązywał będzie bez zmian i nadal nadal będzie kosztował jedynie 5 złotych.

Rewolucyjna taryfa biletowa w PKM Jaworzno - fot. PKM Jaworzno
Rewolucyjna taryfa biletowa w PKM Jaworzno – fot. PKM Jaworzno
echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Dlaczego miasto wprowadza takie taryfy? – Jesteśmy przekonani, że współczesną miejskość tworzy transport publiczny. Miasta, które mają słabą komunikację zbiorowa „usychają”. Są nieprzyjazne dla swoich mieszkańców. Zatłoczone, głośne, odstręczające – mówi prezydent Paweł Silbert. – Nie da się zmusić mieszkańców do tego, by korzystali z transportu publicznego. Ale można ich do tego zachęcić. Ludzie muszą chcieć korzystać z komunikacji zbiorowej. A będą chcieli, gdy będzie wygodna, tania, punktualna i pewna. Nasze miasto stworzyło dobry transport. Dziś chcemy, by jego potencjał uczynił życie w Jaworznie jeszcze lepszym. Proponujemy zupełnie nowe, w skali kraju – nowatorskie – taryfy – dodaje.

Nowe bilety dostępne będą na Jaworznickiej Karcie Miejskiej w stacjonarnych punktach sprzedaży, w sklepie internetowym, a także w nowej aplikacji na urządzenia mobilne.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Uczniowie za darmo bez ŚKUP do końca września. Wystarczy tylko legitymacja

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);