Od 22 maja oddziały ZUS-u w regionie nie będą prowadziły bezpośredniej obsługi klientów. Powód? Sytuacja epidemiczna w woj. śląskim. Prezydent Sosnowca nie kryje oburzenia.

ZUS ogłosił, że z powodu pandemii koronawirusa od 22 do 29 maja wprowadza zmiany w obsłudze klientów w czterech oddziałach ZUS w województwie śląskim.

W Chorzowie, Rybniku, Zabrzu oraz w Sosnowcu nie będzie można spotkać się z urzędnikami. Wszystkie wnioski i dokumenty trzeba składać na stanowisku dziennika podawczego lub do specjalnych skrzynek na dokumenty.

– Ze względu na obowiązujący stan epidemii nadal zachęcamy naszych klientów do załatwiania spraw w ZUS bez wychodzenia z domu. Jesteśmy dostępni przez internet – za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, ale także w kontakcie telefonicznym pod nr ogólnopolskiej infolinii 22 560 16 00. W sprawach dotyczących świadczeń i wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej można korzystać ze specjalnie uruchomionych w tym celu dodatkowych infolinii – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Prezydent Sosnowca: „Miało nie być samotnych wysp”

Rozwiązanie to skomentował m.in. prezydent Sosnowca, który nie kryje oburzenia. Jego zdaniem zamknięcie oddziałów ZUS, to utrudnianie życia mieszkańcom, którzy chcą skorzystać z tarczy antykryzysowej.

– Czy tak ma wyglądać wsparcie i pomoc dla przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z narzędzi tarczy antykryzysowej, której zapisy realizuje m.in. ZUS? Mówimy przecież o jednym z najsilniejszych gospodarczo województw w Polsce – komentuje Arkadiusz Chęciński.

– „W Polsce nie ma i nie będzie samotnych wysp. Żaden region nie pozostanie bez wsparcia i pomocy w walce z koronawirusem” – głosił premier Morawiecki. A potem zamknęli mieszkańcom ZUS-y. Czego nie rozumiecie? – pyta retorycznie w mediach społecznościowych prezydent Sosnowca.

Przypomnijmy, że kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki przekonywał w Katowicach, że sytuacja w naszym województwie jest już opanowana. Jak dotąd stwierdzono tu ponad 6 tys. przypadków koronawirusa. Zmarło 186 osób.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

Comments are closed.