Od 1 czerwca oddziały ZUS-u w regionie znów prowadzą bezpośrednią obsługę klientów.

Od 22 do 29 maja z powodu pandemii koronawirusa wprowadzono zmiany w obsłudze klientów w czterech oddziałach ZUS w województwie śląskim. W Chorzowie, Rybniku, Zabrzu oraz w Sosnowcu w tym czasie nie można było spotkać się z urzędnikami, a wszystkie wnioski i dokumenty trzeba było składać na stanowisku dziennika podawczego lub do specjalnych skrzynek na dokumenty.

– Ograniczenie bezpośredniej obsługi klientów nie oznaczało, że zmieniliśmy tempo pracy. Nasi pracownicy z dużym zaangażowanie i intensywnością realizowali swoje zadania. Przez cały czas byliśmy w kontakcie telefonicznym z klientami, gdy konieczne było uzupełnienie złożonych dokumentów. W sprawach wniosków dotyczących wsparcia z Tarczy Antykryzysowej komunikowaliśmy się także za pośrednictwem poczty elektronicznej. Przedsiębiorcy nie byli pozostawieni sami sobie – wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

ZUS ponownie otwarty

Od 1 czerwca ZUS przywraca standardową obsługę klientów w oddziałach w Chorzowie, Rybniku, Sosnowcu i Zabrzu oraz w podległych im inspektoratach i biurach terenowych.

Ze względu na utrzymujący się stan zagrożenia epidemicznego, w poniedziałki placówki te będą czynne tak jak w pozostałe dni tygodnia, czyli w godz. 8.00-15.00. Nadal do dyspozycji klientów pozostają skrzynki, do których można samodzielnie składać dokumenty, wnioski i pisma – bez kontaktu z pracownikiem ZUS.

– Zachęcamy do załatwiania spraw przez internet za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Jest to szybsza i wygodniejsza forma kontaktu i przesyłania dokumentów do ZUS. Klienci mogą też korzystać z dodatkowych infolinii – dodaje Beata Kopczyńska.

Postojowe w Sosnowcu

Od 27 do 29 maja, w oddziale ZUS w Sosnowcu wpłacono świadczenia postojowe dla 4797 osób na kwotę przekraczającą 9 mln zł. – W sumie z terenu działalności oddziału ZUS w Sosnowcu wypłaciliśmy od kwietnia łącznie ponad 22 tysiące świadczeń postojowych, a w całym woj. śląskim 105 tysięcy wypłat na kwotę 207 mln zł – wyjaśnia Beata Kopczyńska.

Jak dodaje rzeczniczka oddziały ZUS przez cały czas zajmują się także innymi wnioskami w ramach Tarczy Antykryzysowej, sprawami dotyczącymi zasiłków chorobowych, macierzyńskich, emerytur i rent.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Czy w związku z tym Chęciński zwołał konferencję prasową dla TVN, der Onet GWnianej, tak jak wtedy gdy ograniczano dostęp do biur ZUS?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here