Odnowione sale i wyremontowanie sanitariaty. Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy działa już w będzińskim szpitalu.

W środę, 13 września, oficjalnie otwarto Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, który przeniesiony został ze szpitala w Czeladzi do Będzina. Teraz ZPO znajduje się na trzecim piętrze głównego budynku, przy ulicy Małachowskiego 12. Koszt dostosowania oddziału to 199 tys. zł.

– Na oddziale odnowiono sale i wyremontowano sanitariaty, dla pacjentów dostępnych jest 30 łóżek – mówi Jarosław Burzawa, naczelnik WZBP w Starostwie Powiatowym w Będzinie.

Do ZPO trafiają m.in.: pacjenci ze schorzeniami neurologicznymi, np. po udarach, z chorobą Alzheimera czy Parkinsona, po urazach kręgosłupa, a także z powikłaniami chorób naczyniowych. W zakładzie objęci są całodobową opieką pielęgnacyjną, opiekuńczą i rehabilitacyjną.

To nie koniec zmian w PZZOZ. – W najbliższym czasie PZZOZ otwiera oddział okulistyczny. Początkowo będzie się on znajdował w Czeladzi, docelowo w Będzinie – mówi Burzawa.

Warto wspomnieć, że PZZOZ okulistykę, za którą NFZ dobrze płaci, przejmie od szpitala im. Sz. Starkiewicza, a odda Dąbrowie kontrakt na laryngologię.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here