Warsztaty flamenco, kurs hiszpańskiego, zajęcia szermierki i wiele innych ciekawych wydarzeń poprzedzi sobotnią premierę spektaklu pt. „Zorro” w Teatrze Dormana.

W sobotę, 2 grudnia w będzińskim Teatrze Dzieci Zagłębia odbędzie się premiera spektaklu pt. „Zorro”. Zanim to nastąpi, na mieszkańców czeka cała seria wyjątkowych wydarzeń w ramach Tygodnia Meksykańskiego.

Bohater – El Zorro – pojawia się w tradycji prawie wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej. Ale nie tyko!

– Takich bohaterów, którzy „odbierali bogatym i rozdawali biednym” możemy znaleźć w opowieściach wielu krajów. Na wyspach brytyjskich mamy więc Robin Hooda, a w Polsce choćby Janosika. Wszyscy oni są archetypami współczesnych superbohaterów: batmanów, supermanów czy spidermanów. Dlatego dziś warto sięgnąć do początku, tradycji, do opowieści o Zorro – podkreśla Arkadiusz Klucznik, reżyser spektaklu.

Akcja przedstawienia przygotowanego przez będziński teatr dzieje się w Meksyku, kraju o bogatej kulturze, oryginalnej tradycji i muzyce. – W spektaklu użyliśmy cytatów plastycznych z malarstwa najsłynniejszego chyba malarza meksykańskiego – Diego Rivery, a muzycznie spektakl został oprawiony przez utwory jednego z najoryginalniejszych zespołów polskiej muzyki rozrywkowej – Tercetu Egzotycznego – dodaje Klucznik.

Jednak zanim widzowie będą mogli poznać losy kultowego bohatera w czarnej masce, czeka na nich Tydzień Meksykański, obfitujący w wiele ciekawych atrakcji. W teatrze odbędą się m.in. bezpłatne warsztaty kulinarne, kurs języka hiszpańskiego, lekcje flamenco oraz trening szermierki.

Tydzień Meksykański - fot. mat. pras.
Tydzień Meksykański – fot. mat. pras.

– Chcemy otworzyć Teatr na widzów, zaprosić ich nie tylko na spektakl, ale na wspólne świętowanie z okazji zbliżającej się premiery. Atrakcji nie zabraknie – mówił nam w październiku Paweł Klica, dyrektor Teatru Dormana. – Teatr Dormana chce odczarować szarobury listopad i przenieść wszystkich do gorącego Meksyku – dodaje.

To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych na mieszkańców całego Zagłębia. Już w najbliższą środę, 29 listopada na ulicach Będzina będziemy mogli zobaczyć… Zorro na koniu. – Startujemy o 8:10 przy dworcu Będzin Miasto PKP – dodaje dyrektor placówki.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here