W piątek, 25 maja ulicami Sosnowca przejdzie żółty marsz nadziei, który jest częścią hospicyjnej kampanii „Pola Nadziei”, która co roku organizowana jest na rzecz osób dotkniętych chorobą nowotworową.

W ramach programu społecznego „Pola Nadziei” 25 maja ulicami stolicy Zagłębia po raz dziesiąty przejdzie Marsz Nadziei organizowany przez Hospicjum Sosnowieckie im. Św. Tomasza. „Marsz Nadziei” jest imprezą finalizującą roczną kampanię „Pola Nadziei”, wyrazem solidarności, pamięci o chorych objętych opieką hospicyjną.

Celem marszu jest zamanifestowanie potrzeby niesienia pomocy i nadziei wszystkim osobom chorym i cierpiącym z powodu nieuleczalnej choroby nowotworowej oraz ich rodzinom.

– We wszystkich dotychczasowych marszach głośne wołaliśmy do całego społeczeństwa o pomoc i wsparcie budowy hospicjum stacjonarnego w Sosnowcu, który stanie się miejscem pobytu dla nieuleczalnie chorych, miejscem godnego przeżywania najtrudniejszych chwil w życiu pacjentów w terminalnej fazie choroby. Tegoroczny marsz jest wyrazem wdzięczności za włączenie się całego społeczeństwa w hospicyjne przedsięwzięcie i doprowadzenie do wybudowania i otworzenia hospicjum stacjonarnego – podkreśla Małgorzata Czapla, prezes zarządu sosnowieckiego hospicjum.

Żonkilowa manifestacja wyruszy punktualnie o godzinie 10:30 spod Gimnazjum Nr 16 w Sosnowcu, a następnie przemaszeruje ulicami Legionów, Warneńczyka, Urbanowicz, Mościckiego, Al. Zwycięstwa do Parku Sieleckiego” niosąc balony w kolorze żółtym, kwiaty, chorągiewki oraz plansze m.in. z hasłami o nadziei i opiece hospicyjnej.

– Żonkilowe klomby, skwerki, rabatki to widoczny symbol akcji, ale najpiękniejsze łany żonkili, to te w sercach każdego, któremu najbardziej zależy, by być człowiekiem i służyć drugiemu człowiekowi – dodaje Małgorzata Czapla.

Po zakończonym marszu zaplanowano krótki popis artystyczny dzieci i młodzieży szkół i przedszkoli zaangażowanych w działalność na rzecz naszego hospicjum.

CZYTAJ TAKŻE:

Już po raz szósty pobiegną na rzecz sosnowieckiego hospicjum

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here