30-letni mieszkaniec Jaworzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad swoimi rodzicami.

Jak informuje jaworznicka policja, w jednym z mieszkań w dzielnicy Podwale od kwietnia rozgrywał się prawdziwy dramat. 30-letni jaworznianin dopuszczał się rękoczynów wobec bliskich.

– Młody mężczyzna co rusz wszczynał awantury w stanie nietrzeźwości, w trakcie których bił 52-letnią matkę i 54-letniego ojca. Groził im śmiercią i zwracał się do nich wulgarnymi słowami – wyjaśnia nadkomisarz Tomasz Obarski z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Interweniujący na miejscu policjanci zatrzymywali 30-latka i umieszczali go w areszcie lub izbie wytrzeźwień. – Fakt ten nie wpłynął jednak na zmianę jego postępowania wobec bliskich. W dalszym ciągu znęcał się nad matką i ojcem. Groził im też śmiercią – przyznaje nadkom. Obarski.

Po kolejnej awanturze (19 czerwca), sprawca został zatrzymany przez policjantów i trafił do aresztu. – Przy mężczyźnie znalezione zostały również narkotyki – dodaje oficer prasowy jaworznickiej komendy.

Sąd zdecydował o jego tymczasowym areszcie na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here