Aktem oskarżenia skierowanym do sądu zakończyła się sprawa 19-letniego będzinianina, który pod koniec czerwca przywłaszczył sobie cudzą kartę bankomatową.

Młody mieszkaniec Będzina z pewnością liczył na bezkarność, po tym jak pod koniec czerwca tego roku przywłaszczył sobie znalezioną w koszu na śmieci na jednym z przystanków autobusowych na osiedlu Zamkowym kartę bankomatową.

Nieuczciwy 19-latek zamiast odnieść znalezioną kartę do banku lub biura rzeczy znalezionych postanowił wybrać się razem z nią na zakupy.

– Młody mężczyzna odwiedził kilkanaście sklepów w centrum miasta płacąc kartą za zakupione w nich papierosy oraz alkohol. Będzinianina przed kolejnymi wizytami w sklepach nie zniechęcił nawet fakt, że w pewnym momencie na karcie nastąpiła blokada dalszych transakcji – przekazał podkom. Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Śledczym przy ustaleniu danych sprawcy bardzo pomocnym okazał się monitoring działający w kilku sklepach.

– 19-latek, poza zarzutem przywłaszczenia karty bankomatowej, dodatkowo usłyszał zarzut obejmujący jeszcze jedenaście przypadków użycia lub usiłowania użycia karty – dodał Paweł Łotocki.

Młody mężczyzna przyznał się do przestępstwa i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jego dalszym losem zajmie się teraz sąd. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Dlatego zawsze na karcie blokuję płatności zbliżeniowe. Nie zamierzam się użerać w przypadku kradzieży. . Pazerne banki uszczęśliwiły nas tym gównem, które nie spełnia żadnych wymogów bezpieczeństwa. Przez bardzo długi czas bronili się także przed blokadą funkcji zbliżeniowej. Jak dla mnie zbliżenie może być ,ale niech wymaga do cholery pinu dla realizacji transakcji.

  2. 10 lat za „znalezione, nie kradzione”, 12 lat za koziołka matołka w sieci i ledwo kilka lat za tzw. „pobicie ze skutkiem śmiertelnym”. Ten, kto wymyślał wysokości tych kar, powinien się leczyć na głowę i trzymać się z dala od wymiaru sprawiedliwości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here