Będzińscy policjanci po raz kolejny przechwycili lewy tytoń oraz pozbawione znaków akcyzy papierosy.

We wtorek, 17 kwietnia, będzińscy stróże prawa otrzymali informację, że w pobliżu ogródków działkowych przy ulicy Żeromskiego znajduje się dostawcze auto, w którym mogą być przechowywane znaczne ilości nielegalnych papierosów oraz tytoniu.

– Mundurowi niezwłocznie udali się we wskazany rejon i na jednym z pobliskich parkingów zauważyli peugeota boxera, w którym siedział mężczyzna. Kierowca na widok policyjnego patrolu zaczął się nerwowo zachowywać. Już wstępna ocena zawartości bagażnika jego auta dała odpowiedź dotyczącą przyczyn jego zakłopotania. W przestrzeni bagażowej dostawczego auta znajdowało się bowiem 106 kg krajanki tytoniowej pozbawionej polskich znaków akcyzy – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Oprócz lewego tytoniu, policjanci znaleźli jeszcze w aucie 20 tysięcy nielegalnych papierosów. – Kolejne 3 kg tytoniu przechwycono w trakcie przeszukania innego samochodu, należącego do 46-letniego mieszkańca Bielska-Białej – dodał Paweł Łotocki.

Wartość uszczuplenia w należnym podatku akcyzowym oszacowano na ponad 130 tys. złotych. Za posiadanie kontrabandy 46-latkowi grozi wysoka kara pieniężna, natomiast zabezpieczony towar ulegnie przepadkowi.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here