Wraz z początkiem września na podróżnych czekają zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich oraz komunikacji miejskiej.

Nowe połączenia, wydłużony czas przejazdu, a niekiedy zastępcza komunikacja autobusowa. Tego wszystkiego mogą spodziewać się podróżni w związku z korektą rozkładu jazdy pociągów, która zostanie wprowadzona na początku miesiąca. Powodem zmian jest kolejny etap prac remontowo-modernizacyjnych.

Jest to czwarta korekta rozkładu jazdy spośród pięciu planowanych przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) SA. Zmiany będą obowiązywać do 14 października.

Najważniejsze z nich dotyczą przejazdu na trasie: Częstochowa – Gliwice, Cieszyn – Czechowice-Dziedzice, Wisła Obłaziec – Wisła Głębce (zastępcza komunikacja autobusowa), Katowice – Wisła Głębce, Rybnik – Bielsko-Biała Gł.

Zmiany czekają także dla podróżujących na trasie Tychy Lodowisko – Sosnowiec Główny. Od 4 września w rozkładzie zostaną wydłużone relacje dwóch pociągów kursujących w dni robocze (trasa zostanie wydłużona o odcinek Katowice – Sosnowiec Główny).

– W celu uniknięcia pomyłek prosimy zwracać uwagę na termin obowiązywania danego rozkładu umieszczony tuż pod nazwą linii komunikacyjnej. Prosimy również zwracać uwagę na różne warianty kursowania poszczególnych pociągów – mówią przedstawiciele Kolei Śląskich.

Celem korekty jest zapewnienie maksymalnie sprawnej organizacji ruchu podczas kolejnych etapów modernizacji i remontów linii.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

KZK GOP zmienia rozkład. Od 1 września obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni robocze szkolne. To jednak nie koniec zmian. 4 września (poniedziałek) zostaną wprowadzone kolejne zmiany w komunikacji miejskiej.

Dla mieszkańców Zagłębia, najistotniejszą zmianą będzie nowy rozkład jazdy linii nr 79, który uwzględnia dwukierunkową obsługę przystanku „Dąbrowa Górnicza Korzeniec Park Zielona Basen”. Ponadto dla linii nr 805 wprowadzone zostaną korekty godzin odjazdów mających na celu umożliwienie dojazdu do pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5.

Od poniedziałku obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy linii nr 104 (dni robocze), który zakłada przyśpieszenie o 5 minut odjazdu kursu z przystanku „Będzin Muzeum”, z godz. 05:34 na 05:29 oraz o 7 minut kursu z przystanku „Będzin Kościuszki”, z godz. 06:23 na 06:16.

Duże zmiany wprowadzone będą dla linii nr 635. W dni robocze skierowane zostaną trzy dodatkowe kursy do obsługi przystanku „Ujejsce Wiadukt” (04:55, 07:10 i 10:15), w soboty jeden (09:30) i w niedziele jeden (10:07). Ponadto, kurs odjeżdżający z przystanku „Osiedle Mydlice Pętla” o godz. 18:05 zostanie wydłużony do przystanku „Wojkowice Kościelne Kościół”. Pasażerowie muszą liczyć się także z korektą godzin odjazdu w ciągu całego tygodnia.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here