Od 1 października na Uniwersytecie Śląskim na studentów czekają duże zmiany w organizacji uczelni. Największą rewolucją jest likwidacja czterech wydziałów. Co to oznacza dla studentów?

W związku z reformą szkolnictwa wyższego, władze Uniwersytetu Śląskiego podjęły decyzję o likwidacji czterech wydziałów, a pozostałe czekają spore zmiany. W nowym roku akademickim zajęcia odbywać się będą w Katowicach na: Wydziale Humanistycznym przy Placu Sejmu Śląskiego 1, gdzie uczyć się będą studenci Filologii, Filozofii i Historii, Wydziale Nauk Społecznych przy ulicy Bankowej 11 (studenci Pedagogiki i Psychologii), natomiast Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii oraz Informatyki i Nauki o Materiałach staje się Wydziałem Nauk Ścisłych i Technicznych z siedzibą przy ulicy Bankowej 14.

Zmiany nastąpią także w Sosnowcu, gdzie studenci uczęszczać będą na Wydział Nauk Przyrodniczych (ul. Będzińska 60), który powstanie z połączenia Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska oraz Nauki o Ziemi. Podobnie będzie w Cieszynie, gdzie powstanie Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji, z połączenia Wydziału Artystycznego oraz Etnologii i Nauk o Edukacji

Ponadto, zmiany czekają dotychczasowy Wydział Radia i Telewizji, działający przy ulicy Pawła 3 w Katowicach, który przekształci się w Szkołę Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego. Bez zmian pozostają Wydział Prawa i Administracji oraz Teologiczny.

Wart podkreślić, że wprowadzone zmiany nie będą wiązać się ze zwolnieniami pracowników. Jak zapewniają przedstawiciele uczelni, wydziały nie zostaną zlikwidowane, a jedynie połączone.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda że zmiany nie idą w innym kierunku tzn. likwidacji pseudo uczelni, tych które są tylko fabrykami dyplomów i później ich absolwenci poza umiejętnością promocji nie wnoszą nic merytorycznego dla społeczności

  2. Dlaczego pomieszczenia po Wydziale Techniki przy 3-Maja (na wprost „pominika hydraulika”) są od tylu lat puste?! Kto powinien za to „siedzieć”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here