Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad niebawem rozpocznie prace związane ze zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu DK 94 i ulicy Okradzionowskiej w Sławkowie.

Skrzyżowanie DK 94 i ulicy Okradzionowskiej w Sławkowie uchodzi za jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w okolicy. W listopadzie ubiegłego roku w wyniku wypadku zginęły w tym miejscu dwie osoby. Planowane zmiany mają poprawić komfort kierujących i ich bezpieczeństwo.

Samochody wyjeżdżające z obu stron powiatowej ulicy Okradzionowskiej nie będą już mogły przecinać drogi krajowej. Pozostawiona zostanie jedynie możliwość skrętu w prawo. Zmiany są efektem interwencji władz Sławkowa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– W lipcu ubiegłego roku alarmowaliśmy zarządcę drogi, że istnieje potrzeba podjęcia pilnych działań poprawiających bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu, że dochodzi tam do dużej liczby zdarzeń drogowych – przypomina Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa. – Po tragicznym wypadku z 2 listopada 2019 roku, w którym życie straciły dwie osoby, ponowiłem żądanie wprowadzenia rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo kierowców i pieszych w rejonie feralnego skrzyżowania – dodaje.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here