Kolejne remonty odcinków linii kolejowych w naszym województwie wpłyną na zmiany w rozkładzie kursowania pociągów. Po 11 marca z utrudnieniami muszą się liczyć między innymi pasażerowie z okolic Dąbrowy Górniczej.

Niebawem rozpoczną się prace remontowe na torach, które koordynuje spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Do ograniczeń z tym związanych muszą dostosować się przewoźnicy, między innymi obsługująca większość tras w naszym województwie spółka Koleje Śląskie, która poinformowała o zmianach w kursowaniu pociągów. Zmiany te zostaną wprowadzone od niedzieli, 11 marca i obejmą linię S1 (Częstochowa – Katowice – Gliwice).

Utrudnienia na tej linii będą związane przede wszystkim z budową przejścia podziemnego w Ząbkowicach i pracami pomiędzy stacją Dąbrowa Górnicza Ząbkowice a stacją Będzin. Z tego względu, za część pociągów na linii S1 wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. W pierwszym etapie robót, czyli od 12 marca do 23 marca będzie to dotyczyć odcinka Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Dąbrowa Górnicza, a w kolejnym – od 17 kwietnia do 8 maja – odcinka Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Będzin Ksawera.

Aby zmniejszyć niedogodności dla podróżnych, spowodowane remontami, część pociągów przyspieszonych będzie mieć dodatkowe postoje pomiędzy Dąbrową Górniczą Ząbkowicami a Będzinem. Przewoźnik poinformował także o porozumieniu z PKP IC o wzajemnym honorowaniu biletów, tak aby podróżni mieli możliwość skorzystania również z innych pociągów.

Czy hokejowe Zagłębie Sosnowiec awansuje do ekstraligi?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

 1. a o tym, że z Południowego będzie można pojeździć po kraju to cisz? 😀
  Białystok, Gdynia, Szczecin, Warszawa, Radom
  chyba, że to pomyłka na rozkładzie PKP

  • Czytam właśnie oficjalny rozkład, a nawet ten nieoficjalny i nigdzie nie napisali o pociągu którym z Południowego dojadę do Gdyni.

 2. a ja tam widzę- poniedziałek 12.03.18 godz 12.11 – np pociąg IC4124 Ondraszek do Białegostoku 😀
  Chyba po raz pierwszy od lat 90-tych jakiś ‚czerwony’ w rozkładzie na Południowym

  • To tylko kilkanaście dni na czas remontów zamiast Sosnowca Głównego postój będzie na Sosnowcu Południowym a pociągi ominą Będzin i Dąbrowę Górniczą. Remonty się skończą to wszystko wróci do normy.
   Największa „atrakcją” będzie pociąg międzynarodowy Porta Moravica z Pragi do Warszawy Wschodniej. Zatrzyma się na dworcu południowym w okresie 17 kwietnia – 8 maja.

   Pamiętam czas, gdy na dworcu południowym zatrzymywał się pociąg do Lublina. Dziś mógłby stamtąd jeździć przez Kielce pociąg do
   – Terespola przez Radom, Dęblin, Łuków, Białą Podlaską.
   – Zamościa przez Ostrowiec Świętokrzyski, Sandomierz, Stalową Wolę, Biłgoraj.
   – Chełma przez Skarżysko-Kamienną, Puławy, Nałęczów, Lublin.

   • Z dalekobieżnych był jeszcze Dęblin – jako osobowy.
    Lubliny chyba były 3 pośpieszne – kopanie węgla koło Lublina podpadało pod Gwarectwo/Zjednoczenie Zagłębie (czy jakoś tak), pewnie PRG Milowice też tam dłubało…
    W druga stronę to Kudowa/Stronie pośpiech stawał – pod koniec kursowania zmienili mu trasę w kierunku Kudowy – na przez Bukowno i Szczakową. Na Kielce (Lublin?) jechał przez Płd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here