1 lutego zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej. Największa rewolucja dotyczyć będzie linii autobusowej nr 723, której trasa zostanie zmieniona, ale to nie koniec zmian.

Zmiany dotyczą głównie mieszkańców wschodnich dzielnic Sosnowca – Maczek i Ostrów Górniczych, a także Dąbrowy Górniczej, Będzina i Czeladzi.

Zmiany polegać będą na modyfikacji liczby kursów na trasach linii autobusowych nr 28, 606, 622, 815, 911 i 928. Rozkład jazdy linii autobusowej nr 28 (w ciągu całego tygodnia) zakłada wycofanie wybranych kursów z obsługi Starych Maczek w Sosnowcu oraz korekty godzin odjazdów.

Obsługę dwóch kursów linii autobusowej nr 606 (dni robocze oraz Wszystkich Świętych), które pozwalały na dojazd do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu po godzinie 07:00 zastąpi linia autobusowa nr 603, na której para kursów zostanie wydłużona do szpitala.

Rozkład jazdy linii autobusowej nr 622 zakłada zwiększenie liczby kursów do i z Maczek w Sosnowcu. Uruchomiony zostanie także nowy przystanek autobusowy „Sosnowiec Kolonia Cieśle Las”, który zlokalizowany będzie na ul. Kolonia Cieśle.

Dla linii autobusowej nr 723 wprowadzona zostanie zmiana trasy przejazdu na terenie Sosnowca Pogoni, poprzez skierowanie autobusów z ul. Grota-Roweckiego w aleję Mireckiego i ul. Piłsudskiego, do włączenia się na trasę rozkładową na ul. 3 Maja, na przystanku „Dworzec PKP”. Do obsługi włączony zostanie przystanek „Stary Sosnowiec Odrodzenia”, natomiast wyłączone z obsługi zostaną przystanki „Estakada” (w kursach do Sosnowca Zagórza) oraz „Aleja Zwycięstwa” (w kursach do Czeladzi). Zmianie ulegnie także obsługa przystanku „Dworzec PKP” w kursach do Czeladzi, po zmianie autobusy będą zatrzymywały się na stanowisku przy budynku dworca PKP (stanowisko w kierunku Katowic).

Kurs linii autobusowej nr 801 (dni robocze) odjeżdżający o godz. 04:42 z przystanku „Dąbrowa Górnicza Gołonóg Aleja Piłsudskiego” zostanie przyśpieszony o 3 minuty (z godz. 04:42 na 04:39). Kurs linii autobusowej nr 911 (dni robocze szkolne, robocze ferie i wakacje, soboty i niedziele) odjeżdżający o godz. 22:30 z przystanku „Czeladź Wojkowicka Pętla” zostanie przyśpieszony o 11 minut (z godz. 22:30 na 22:19).

Rozkład jazdy linii autobusowej nr 815 zakłada zmniejszenie liczby kursów do Ostrów Górniczych w Sosnowcu. Dla linii autobusowej nr 928 wprowadzone zostaną korekty godzin odjazdów.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Czyli jednak 815 ma małą frekwencję na Ostrowy. Widocznie tam już każdy mieszkaniec ma samochód i nie korzysta z komunikacji do Katowic.
    Nie wiem czy to dobra decyzja z tym 723. Autobusy do Czeladzi odjeżdżały zawsze z patelni, a teraz z patelni będą jeździć 35, 88, 100, 935, a tylko 723 z pod budynku dworca PKP. Może być trochę zamieszania, ale może taki system się sprawdzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here