Od poniedziałku, 11 września wprowadzona została zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Poniatowskiego, Kolejowej i Konopnickiej w Dąbrowie Górniczej, gdzie powstaje nowe rondo. 

U zbiegu ulic Kolejowej, Konopnickiej i Poniatowskiego w Dąbrowie Górniczej powstaje rondo. Koszt inwestycji to 3,4 mln zł.

Prace przy budowie nowego ronda podzielono na dwa etapy. Podczas wakacji, wykonany został łącznik ul. Poniatowskiego z ul. Konopnickiej. W tym tygodniu drogowcy przejdą na ul. Konopnickiej i Kolejową. Na czas prowadzonych tam prac zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.

– Autobusy linii nr: 16, 79 i 242 pojadą z ul. Robotniczej bezpośrednio do ul. Limanowskiego. Trasa powrotna przebiegać będzie z ul. Limanowskiego ulicami: Konopnickiej, Śliwińskiego i Korzeniec, do włączenia się na trasy rozkładowe na ul. Robotniczej – informuje Anna Koteras, rzecznik KZK GOP.

Wyłączone z obsługi zostaną przystanki: „Dąbrowa Górnicza Dworzec PKP” i „Dąbrowa Górnicza Pałac Kultury” a także, tylko w kierunku centrum, przystanki „Dąbrowa Górnicza Korzeniec Pogoria III”, „Dąbrowa Górnicza Długosza” i „Dąbrowa Górnicza Konopnickiej”. Utworzone zostanie tymczasowe stanowisko przystankowe „Dąbrowa Górnicza Korzeniec” na ul. Robotniczej, w kierunku centrum.

Z kolei autobusy linii nr: 604, 644 i 903N z ul. Kościuszki pojadą ulicami: Królowej Jadwigi, Piłsudskiego, Graniczną do włączenia się na trasy rozkładowe na ul. Łączącej. Trasa powrotna przebiegać będzie analogicznie. Z obsługi wyłączone zostaną przystanki: „Dąbrowa Górnicza Dworzec PKP”, „Dąbrowa Górnicza Konopnickiej” i „Dąbrowa Górnicza Długosza”. W zamian za wyłączony z obsługi przystanek „Dąbrowa Górnicza Pałac Kultury” obsługiwany będzie przystanek „Dąbrowa Górnicza Centrum”. Obsługiwane będą również przystanki znajdujące się na trasie objazdowej: „Dąbrowa Górnicza Aleja Róż”, „Dąbrowa Górnicza Reden”, „Dąbrowa Górnicza Damel” (stanowisko do centrum) oraz „Dąbrowa Górnicza Urząd Miejski”.

Zmiany wprowadzone przez KZK GOP mają potrwać do zakończenia prac, czyli do końca października, a przynajmniej tak zapowiadają urzędnicy.

Warto także wspomnieć, że od poniedziałku, 11 września KZK GOP uruchomił nową linię autobusową nr 972 w Dąbrowie Górniczej relacji „Tucznawa Strefa Ekonomiczna” – „Tworzeń Huta Katowice”. Linia kursować będzie codziennie, w godzinach rozpoczęcia i zakończenia pracy w zakładach znajdujących się na terenie strefy ekonomicznej.

Jak oceniasz tempo zmian zachodzących w Czeladzi?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawy jestem jakie znaki drogowe zostaną zainstalowane na rondzie ulic Poniatowskiego, Konopnickiej, Kolejowej w Dąbrowie Górniczej ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here