W środę, 24 stycznia rusza kolejny etap prac związanych z przebudową ulicy 3 Maja. To nie jedyna zmiana, jaka czeka na kierowców.

Firma Eurovia, której pracownicy zajmują się przebudową ulicy 3 Maja w Sosnowcu, planuje przeniesienie ruchu w centrum miasta ma drugą nitkę jezdni (po stronie Placu Stulecia tzw. Patelni. – Chodzi o odcinek od „plastrów miodu” do budynku dawnego szpitala nr 2 – wyjaśniają przedstawiciele sosnowieckiego magistratu.

Będzie to ostatni etap prac związanych z remontem jezdni. Warta 24 mln złotych przebudowa ulicy 3 Maja ma zakończyć się wiosną 2018 roku.

To jednak nie jedyna zmiana, jaka czeka na kierowców. Ze względu na przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Piłsudskiego został zamknięty przejazd z ul. Piłsudskiego w ul. Kresową.

Modernizacja torowisk w Sosnowcu - fot. MC
Modernizacja torowisk w Sosnowcu – fot. MC

Kierowcy jadący od strony centrum Sosnowca będą musieli korzystać z objazdu przez wiadukt nad drogą ekspresową 86. Z kolei osoby wyjeżdzające samochodami z ul. Kresowej i kierujące się w stronę Milowic będą korzystały z objazdu przez rondo u zbiegu ulic Piłsudskiego, Grabowej i Kierocińskiej.

Skrzyżowanie będzie wyłączone z użytkowania przez kilka miesięcy. Jest to związane z modernizacją torowiska na Starym Sosnowcu.

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

  1. Skrzyżowanie będzie wyłączone z użytkowania przez kilka miesięcy.- zawsze umieją mnie zaskoczyć – na Dańdówce Trójkącie – wymieniali torowiska z tego co pamiętam to wyłączanie skrzyżowań 2x w weekend…. no ale cóż chyba tam będzie skrzyżowanie dwupoziomowe 😉

  2. Od Środuli w stronę centrum położona jest nowa nawierzchnia, ale jakoś mam wrażenie, że nie jest ona położona najlepiej. W Dąbrowie na Katowickiej powierzchnia jest idealnie gładka, u nas niestety nie

  3. zdziwił mnie brak kostki na przystankach od strony Patelni…
    to w związku z przeciekaniem tejże?
    na pozostałych przystankach miejsca postojowe dla Autobusów wybrukowane…

  4. nie wiem jak taka firma wygrywa przetargi jak dla mnie to już bym dawno ja wypieprzył z sosnowca no ale cóż jak wszystko chce się zrobić jak najtaniej . Tak samo jak z targiem wydanie pieniądze w błoto czy nie mam tam jakiej mądrej osoby w tym naszym urzędzie? a możne ktoś cos dostał za te przetargi ? chyba trzeba to jakoś wyjaśnić?

  5. no i dziś rano jest chaos bo kierowcy jeżdżą jak chca autobusy to samo zamiast po drugiej stronie to staja pod dworce czy oni nie zostali poinformowani o przystanku ? kto jest za to odpowiedzialny ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here