Od poniedziałku, 14 maja na ul. Wojska Polskiego w Dąbrowie Górniczej będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

14 maja, na ul. Wojska Polskiego w rejonie wiaduktu, wprowadzony został ruch wahadłowy. Zmiany w organizacji ruchu są tymczasowe i mają związek z budową ronda, które umożliwi wjazd do powstającego centrum handlowego przy ul. Katowickiej.

Warto wspomnieć, że Vendo Park Dąbrowa Górnicza powstaje na działce o powierzchni 2,4 ha przy ul. Katowickiej w sąsiedztwie istniejącego hipermarketu Auchan. W obiekcie o powierzchni 7 tys. mkw. powstanie 12 sklepów z asortymentem znanych marek. Przed centrum handlowym zaplanowano 230 miejsc parkingowych.

W ramach inwestycji, firma Trei Real Estate zleciła także przebudowę pobliskiego układu dróg.

– Zależy nam na tym, aby nasi klienci mieli wygodny dojazd i łatwy dostęp do sieci handlowych, dlatego w ramach inwestycji zostanie wybudowany dogodny zjazd z drogi krajowej nr 94, jak i włączenie bezkolizyjne do ruchu w ciągu ulicy Wojska Polskiego poprzez wybudowanie dwóch nowych rond. Nowe skrzyżowania zwiększą bezpieczeństwo kierowców i przepustowość w tej części miasta – mówi Jacek Wesołowski, członek zarządu Trei Real Estate Polska.

Będzie to pierwszy Vendo Park na Śląsku i w Zagłębiu. Inwestorem wartej kilkadziesiąt milionów złotych inwestycji jest spółka Trei Real Estate Poland, a jej wykonawcą firma Invest Dom. Inwestycja przy ulicy Katowickiej ma być oddany do użytku w pierwszej połowie 2018 roku.

POLECAMY TAKŻE:

Vendo Park w Dąbrowie Górniczej. Ruszyła budowa pierwszego parku handlowego w mieście

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here