Trenujący ostatnio w Hellas Verona (włoska Serie B) Jakub Sinior został piłkarzem Zagłębia. Niespełna 19-letni środkowy pomocnik podpisał z sosnowieckim klubem 3-letnią umowę. Z kolei Mateusz Możdżeń rozwiązał kontrakt. 

Działacze Zagłębia Sosnowiec nie próżnują. W poniedziałek pozyskali kolejnego piłkarza. Z klubem 3-letnią umową związał się 19-letni wychowanek KP Piaseczno Jakub Sinior. – Dlaczego Zagłębie? Klub obserwował mnie od dłuższego czasu i przede wszystkim mnie chciał – mówi Jakub Sinior.

Kolejny nabytek Zagłębia był także graczem drużyn juniorskich Legii i rezerw stołecznego klubu. W sezonie 2017/2018 znalazł się na Wyspach Brytyjskich, zostając zawodnikiem rezerw Middlesbrough FC. W minionych rozgrywkach był graczem zespołu Primavera Hellas Verona, czyli drużyny młodzieżowej, trenując na co dzień z pierwszym zespołem.

Jakub Sinior ma również za sobą występy w reprezentacji Polski U-18 i U-19. – Jestem bardzo szczęśliwy, że znalazłem się w Zagłębiu, to klub z tradycjami i sukcesami w polskiej piłce. Chciałbym mu pomóc w walce o powrót do Ekstraklasy – zaznacza z przekonaniem Sinior.

Mateusz Możdżeń nie jest już piłkarzem Zagłębia Sosnowiec - fot. zaglebie.eu
Mateusz Możdżeń nie jest już piłkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Odchodzi Mateusz Możdżeń

W Zagłębiu nie zobaczymy już za to Mateusza Możdżenia. Piłkarz skorzystał z klauzuli wykupu własnego kontraktu, który został rozwiązany za porozumieniem stron.

28-letni środkowy pomocnik pojawił się w Sosnowcu w trakcie przerwy zimowej i rozegrał w barwach Zagłębia 14 spotkań w Lotto Ekstraklasie i strzelił 3 bramki.

Przypomnijmy, że w bramce Zagłębia nie zobaczymy także Adriana Czaplaka. Ostatnie pół sezonu młody golkiper spędził w drużynie partnerskiego Beskidu Andrychów, gdzie rozegrał wszystkie, możliwe spotkania. Z 22-latkiem kontrakt nie został przedłużony i po wygaśnięciu obecnej umowy pozostaje wolnym graczem.

– Dziękuje Zagłębiu za wszystkie lata, które mogłem tutaj spędzić. Wielkie słowa uznania dla trenera Stanka, pod jego okiem najbardziej się rozwinąłem piłkarsko, ale także jako człowiek. Życzę Zagłębiu szybkiego powrotu do ekstraklasy, ponieważ tam jest nasze miejsce – powiedział Adrian Czaplak.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego przebywają na obozie w Wodzisławiu Śląskim. W środę, 3 lipca, zagrają sparing z Fotbal Trzyniec (druga liga czeska).

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Piłkarze Zagłębia pojechali na obóz do Wodzisławia Śląskiego

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here