Policjanci zlikwidowali kolejną plantację konopi indyjskich. Sporej wielkości uprawa narkotycznych krzewów zorganizowana była przez dwóch plantatorów w pomieszczeniach gospodarczych na terenie jednej z posesji w powiecie będzińskim.

Będzińscy stróże prawa o tym, że na terenie prywatnej posesji w powiecie będzińskim może znajdować się plantacja konopi indyjskich dowiedzieli się od informatora.

– Po dotarciu do jednej z miejscowości w gminie Psary, w zajmowanych przez 43-letniego plantatora pomieszczeniach gospodarczych, stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli prawie 250 krzewów narkotycznej rośliny. W ręce policjantów wpadł także drugi, 22-letni plantator – informuje policja.

Mundurowi zabezpieczyli również amfetaminę, z której można przygotować ponad 50 działek dilerskich narkotyku, a także gotową do sprzedaży marihuanę w ilości pozwalającej na sporządzenie prawie 5 tys. porcji.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut posiadania oraz uprawy narkotyków, za który grozi im kara do 3 lat więzienia. O ich dalszym jego losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here