Nielegalna krajalnia suszu tytoniowego w Sosnowcu. Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej i dolnąśląskiej Służby Celno-Skarbowej zlikwidowali fabrykę krojenia tytoniu.

Duża akcja kryminalnych w Sosnowcu! Mundurowi zlikwidowali profesjonalną fabrykę tytoniu, która produkowała kilka ton tytoniu na godzinę.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Krakowie ustalili, że na terenie Zagłębia działa nielegalna krajalnia suszu tytoniowego. Wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego i Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego znaleźli w Sosnowcu halę, gdzie była ukryta nielegalna krajalnia suszu tytoniowego.

Podczas przeprowadzonej akcji zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 25 oraz 34 lat. – W hali, gdzie działała nielegalna krajalnia znajdowały się dwie profesjonalne linie do cięcia, suszenia i nawilżania tytoniu – przekazała Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Nielegalna fabryka tytoniu w Sosnowcu - fot. CBŚP
Nielegalna fabryka tytoniu w Sosnowcu – fot. CBŚP

Śledczy szacują, że wydajność zabezpieczonych maszyn mogła wynosić nawet do 3 ton na godzinę, co jest porównywalne z parametrami ciągów technologicznych stosowanych przez legalnych producentów takiego towaru. – Obecność na miejscu komponentów smakowo-zapachowych, wykorzystywanych w produkcji, może świadczyć o próbie podniesienia wrażenia legalności wyrobu w oczach klienta – dodaje Grażyna Kmiecik.

W pomieszczeniach zabezpieczono blisko 2,5 tony suszu tytoniowego oraz ponad 3 tony tytoniu do palenia. – Wartość rynkowa zatrzymanych wyrobów to ponad 2 mln zł. Gdyby „lewy” towar akcyzowy trafił do nielegalnego obrotu, wówczas Skarb Państwa straciłby prawie 4,5 mln zł – podkreślają mundurowi.

Nielegalna fabryka tytoniu w Sosnowcu - fot. CBŚP
Nielegalna fabryka tytoniu w Sosnowcu – fot. CBŚP

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że towar miał być rozprowadzany nie tylko na targowiskach i bazarach Śląska i Zagłębia, znaczna część towaru była przemycana do krajów Europy Zachodniej. Sprawa trafiła już do Prokuratury w Sosnowcu.

Czy Sosnowiec to bezpieczne miasto?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here