Wpadł 29-letni mieszkaniec powiatu, który kompletnie pijany, za kierownicą forda mondeo, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna próbował ratować się ucieczką, z kolei w chwili zatrzymania próbował jeszcze zamienić się miejscami z kolegą.

W nocy z czwartku na piątek 29-letni mieszkaniec powiatu, siedząc za kierownicą mondeo, zignorował wezwanie policjantów do zatrzymania. Kierowca forda w organizmie, którego znajdowały się prawie 3 promile alkoholu zatrzymany został w Będzinie przy ulicy Wolności, po tym jak jego auto uderzyło w przydrożny krawężnik.

-29-latek na widok zbliżających się policjantów próbował jeszcze zamienić się miejscami ze swoim kolegą. Przyjaciel, gdy jednak tylko usłyszał o nowelizacji przepisów i grożącej mu karze od razu wyjawił całą prawdę o szybkiej zamianie miejsc – informuje policja.

Dalszym losem 29-latka zajmie się teraz sąd i prokurator. Mężczyzna musi się liczyć teraz z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Sąd może też na niego nałożyć bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here