1 marca w sosnowieckiej Muzie wystąpi zespół IRA z charyzmatycznym wokalistą Arturem Gadowskim.

IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.

Grupa IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu „IRA” ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych.

W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie „Znamię” do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty „Ogrody”, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność. Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: „IRA – Wracamy!”, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji.

Zespół w 2016 roku wydał już 11 z kolei płytę i obchodził w roku 2017 swoje 30-lecie istnienia. Do największych przebojów zespołu należy m.in. „Ona jest ze snu”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”, „Nie Daj Mi Odejść”, „Sen”, „Nadzieja”, „Bez Ciebie znikam”, „Miłość” i „Wybacz”.

Koncert zespołu IRA odbędzie się 1 marca w sosnowieckiej Muzie. Początek o godz. 19.00. Bilety w cenie 50 i 60 zł do nabycia m.in. w kasie sali widowiskowo-koncertowej Muza i Energetycznym Centrum Kultury, a także online.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here