W sobotę, 7 października w Czeladzi odbędzie się ogólnopolska akcja „Zerwijmy łańcuchy”, która sprzeciwia się trzymaniu psów na łańcuchach.

Akcja ma na celu pomóc zrozumieć ludziom, że pies to nie element monitoringu posesji, ale żywa istota, która kocha nas nawet kiedy robimy jej krzywdę.

– Problem tkwi w ludziach, którzy nie mają świadomości, że trzeba zmienić swoje złe przyzwyczajenia. Czas im w tym pomóc – mówią organizatorzy wydarzenia.

Na czeladzkim rynku umieszczone będą budy, do których każdy, kto tylko zechce, może się przywiązać, by zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego.

– Nikt nie każe nikomu się przywiązać do budy, to rola wolontariuszy, ale odebrać ulotkę i pokazać ją później np. rodzinie na wsi może każdy z nas – przekonują organizatorzy.

Aktywiści będą także uświadamiać mieszkańców Czeladzi, że trzymanie psów na łańcuchach jest niezgodne z prawem, niehumanitarne i niebezpieczne dla ludzi.

W czasie trwania akcji, na rynku prowadzona będzie zbiórka rzeczy dla schroniska w Sosnowcu, a wśród darczyńców rozlosowana będzie niespodzianka.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here