Ręcznie wyrabiana biżuteria, ekologiczna żywność i folkowa muzyka – zbliża się X Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła w Będzinie.

W niedzielę, 24 czerwca od godz. 11:00 do godz. 20:00 w parku przy Pałacu Mieroszewskich w Będzinie swoje wyroby zaprezentują rzemieślnicy i artyści z całego regionu. Tego dnia, już po raz dziesiąty, odbędzie się Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła, który pozwala zaprezentować mieszkańcom różnorodne wyroby tradycyjne, wykonywane metodami naturalnymi przy użyciu ekologicznych surowców.

Podjęta przez nas inicjatywa ma na celu zachowanie, udokumentowanie i przekaz autentycznych wartości kultury tradycyjnej, ochronę twórczości ludowej i unikalnych umiejętności, ich rozpowszechnianie w społeczności oraz kształtowanie tożsamości regionalnej – mówią organizatorzy.

– Rękodzieło nie umiera, co możemy stwierdzić po liczbie osób, które angażują się w wytwórczość i które, wędrując po Polsce, nabywają przedmioty na różnego rodzaju jarmarkach. Będzińska impreza to świetna inicjatywa, która przyciąga wystawców z całej Polski – dodaje pani Anna, która w ubiegłych latach wystawiała swoje wyroby artystyczne.

Warto także dodać, że podczas jarmarku, podobnie jak w latach poprzednich, nie zabraknie smacznych, zdrowych i ekologicznych produktów spożywczych. W Strefie Gastronomicznej swoje wyroby będą prezentować piekarze, cukiernicy, pszczelarze, producenci wyrobów wędliniarskich, wytwórcy naturalnych soków i kwasów chlebowych oraz innych potraw regionalnych z całej Polski.

Nie zabrakło także muzyki. O tym kto pojawi się w tym roku na jarmarcznej scenie przekonamy się już niebawem.

 

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here