Zbigniew Białas, autor popularnego „Korzeńca” pracuje nad kolejną powieścią. Profesor zdradził czytelnikom, kiedy będą mogli sięgnąć po jego najnowszą książkę.

Zbigniew Białas wdarł się na półki naszych domowych biblioteczek powieścią o Alojzym Korzeńcu, glazurniku z Sosnowcu.

– Przypadkowy spacer przyczynił się do napisania „Korzeńca”, zobaczyłem kafelek i napisałem początek, a później już siły wyższe spowodowały, że dokończyłem – wspominał kilka lat temu Zbigniew Białas.

Po sukcesie „Korzeńca” autor postanowił kontynuować sosnowiecką trylogię i napisał jeszcze dwie książki – „Puder i pył” (w 2013 roku) oraz „Tal” (w 2015 roku).

Zbigniew Białas jest autorem popularnego „Korzeńca” - fot. Arch. TZ
Zbigniew Białas jest autorem popularnego „Korzeńca” – fot. Arch. TZ

Teraz Zbigniew Białas pracuje nad kolejną powieścią. Tym razem bohaterką jego książki będzie Rutka Laskier, będzińska Żydówka, która przez wielu nazywana jest polską Anna Frank.

Prof. Zbigniew Białas zdradził, kiedy książka trafi do księgarń. – Premiera mojej najnowszej książki będzie miała miejsce podczas Katowickich Targów Książki w listopadzie 2018 roku – napisał na portalu społecznościowym.

Na razie nie wiadomo jeszcze, jaki będzie tytuł książki. Jak przyznaje autor tytuł „Rutka” nosi już jedna z książek dla dzieci.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. […] W czasie spotkania odbędzie się przedpremierowa prezentacja powstającej powieści „Rutka” aut…Książka, jak zapewnia autor, ukaże się w listopadzie 2018 roku podczas Katowickich Targów Książki. Inspirowana jest historią Rutki Laskier – czternastoletniej dziewczyny z Będzina, pochodzenia żydowskiego. Rozpoczynające się dopiero życie nastolatki II wojna światowa zamieniła w piekło. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here