Sosnowiecka policja zatrzymała trzeciego ze sprawców zniszczenia wiat przystankowych, do którego doszło pod koniec grudnia na terenie miasta.

Do aktów wandalizmu doszło 26 grudnia, po godzinie 21. Na nagraniu z monitoringu widać m.in. zniszczenie wiat na przystanku autobusowym Sielec Osiedle Zamkowa oraz platform dla osób niepełnosprawnych i wiaty rowerowej. Sprawcy spowodowali straty w kwocie blisko 4 tys. zł.

Prezydent Sosnowca opublikował na jednym z portali społecznościowych film z monitoringu z zarejestrowanym zdarzeniem i wyznaczył 2 tys. zł nagrody za informacje, na podstawie których możliwe będzie ustalenie tożsamości sprawców.

Dzięki publikacji zapisów wideo, informacjom przekazanych przez mieszkańców, a także działaniom policji i straży miejskiej, na początku stycznia zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn. To 18-letni mieszkańcy Czeladzi, którzy byli już w przeszłości karani za niszczenie mienia.

Niestety, wówczas nie udało się zatrzymać trzeciego ze sprawców. Jego dane również były znane, jednak ukrywał się on od momentu ujawnienia jego wizerunku. Policjanci podjęli intensywne czynności, dzięki którym 19-latek nie posiadający stałego miejsca pobytu został zatrzymany na terenie Czeladzi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za zniszczenie mienia może mu grozić teraz nawet 5 lat więzienia.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

    • Brawo to będzie jak ci wandale dostaną jakąś karę, bo na razie to wygląda na to, że puszczą ich wolno. Co im mogą zrobić, jak biedni chłopcy nie mają żadnego dochodu? Pracą przecież swoich rączek nie splamią, a przymusić do pracy ich nie można.

  1. Monitoring…Oglądają dopiero jak coś się wydarzy-to samo było jak zdewastowali przystanek tramwajowy obok pomnika Kiepury…straż wiejska…obelixy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here