Policjanci z dąbrowskiej komendy przez kilkanaście miesięcy pracowali nad sprawą uszkodzenia ponad 40 samochodów. Jej finałem było zatrzymanie 31-latka.

Dąbrowscy policjanci od lipca 2019 roku do listopada odnotowali ponad 40 zgłoszeń dotyczących zarysowań karoserii samochodów stojących na parkingach w okolicy Alei Majakowskiego oraz przyległych osiedli. Sprawca ostrym narzędziem rysował powłoki lakiernicze pojazdów nie tylko pod osłoną nocy, ale również w dzień.

Nie pozostał on jednak anonimowy i bezkarny. Grupa policjantów, specjalnie wytypowanych do prowadzenia tej sprawy przez kierownictwo dąbrowskiego garnizonu namierzyła wandala. – 31-latek został zatrzymany. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mieszkańcowi Dąbrowy Górniczej zarzutów. Za zniszczenie mienia może grozić mu nawet do 5 lat więzienia – przekazał Mariusz Miszczyk z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Policjanci zwracają się do wszystkich pokrzywdzonych osób parkujących swoje auta w rejonie dąbrowskiej dzielnicy Reden z apelem. – Jeśli w ostatnich kilku miesiącach zauważyliście Państwo uszkodzenia swoich pojazdów, poprzez zarysowanie ostrym narzędziem, a nie zgłaszaliście tego faktu organom ścigania, prosimy o osobisty kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej przy ul. Aleja Józefa Piłsudskiego 11 – apeluje rzecznik dąbrowskiej policji.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here