Policjanci zatrzymali nietrzeźwego, agresywnego mężczyznę, który w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym wszczął awanturę z lekarzem. Następnie aby uniknąć nocy spędzonej w izbie wytrzeźwień, zaproponował policjantom łapówkę. Kiedy odmówili, podbił proponowaną im stawkę.

Policjanci zostali wezwani przez obsługę SOR w Sosnowcu, ponieważ nietrzeźwy 43-latek wszczął tam awanturę z lekarzem.

– Na miejscu okazało się, że mężczyzna nie jest w stanie pewnie utrzymać się na nogach, a nie ma nikogo, kto mógłby się nim zaopiekować. Kiedy zapadła decyzja o przewiezieniu go do izby wytrzeźwień, mieszkaniec Sosnowca zaproponował policjantom po 50 zł łapówki, jeśli go tam nie umieszczą. Pomimo, że mundurowi powiedzieli mu, że już sama propozycja jest przestępstwem, on nadal usiłował ich przekupić. Wobec tego został zatrzymany i przewieziony na komisariat gdzie usiłował jeszcze podbić stawkę, proponując im po 100 zł łapówki w zamian za „zapomnienie o sprawie” – informuje policja.

Ostatecznie noc spędził w policyjnym areszcie, a rano usłyszał zarzuty. Za złożenie korupcyjnej propozycji policjantom może mu grozić do 2 lat więzienia, bowiem prokurator uznał ten przypadek za czyn mniejszej wagi. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here