Zaniedbana przez lata ulica Węglowa w Czeladzi w końcu doczeka się kompleksowego remontu. Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg.

Mieszkańcy ulicy Węglowej w Czeladzi od lat apelowali o remont ich ulicy. Ta zdewastowana i zaniedbana droga z całą pewnością nie była wizytówką tej części miasta. – Od lat upominaliśmy się o remont tej ulicy. To niedopuszczalne, że tak długo nikt nic z nią nie robił. To przykre, bo czuliśmy się, jak ludzie drugiej kategorii, a my nie wymagaliśmy zbyt wiele. Zależy nam tylko na normalnej drodze – skarżył się jeden z mieszkańców osiedla Saturn.

Wkrótce ma to się jednak zmienić. Miasto rozstrzygnęło bowiem przetarg na kompleksowy remont drogi, chodników i sieci wodno-kanalizacyjnej.

Ulica Węglowa w Czeladzi – fot. UM Czeladź
Ulica Węglowa w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Dlaczego dopiero teraz?

Dlaczego mieszkańcy tyle lat musieli czekać na remont? Odpowiedź jest prosta – ulica Węglowa nie należała do miasta, a do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. – Przez kilka lat zabiegaliśmy, aby Spółka Restrukturyzacji Kopalń przekazała nam tę ulicę. I udało się, w ubiegłym roku ulica była już własnością miasta, a my mogliśmy ruszyć z przetargiem – wyjaśnia Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Ulica Węglowa w Czeladzi – fot. UM Czeladź
Ulica Węglowa w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Zgłosiły się cztery firmy

Do przetargu zgłosiły się cztery firmy. Najtańszą ofertę złożył Drogomax z Tarnowskich Gór, który za kompleksowy remont ulicy Węglowej zaproponował 1 032 370,60 zł i 120-miesięczny okres gwarancji. Niewiele więcej, bo 1 043 779,97 zł zaoferował zakład robót komunalnych BUD-KOM z Czeladzi. Najdroższą ofertę złożyły dwa przedsiębiorstwa z Dąbrowy Górniczej – Inżynieria (1 298 130,70 zł) i MZUM.PL (1 688 119,42 zł).

Ulica Węglowa w Czeladzi – fot. UM Czeladź
Ulica Węglowa w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Miasto na inwestycję zaplanowało nieco ponad 1,5 mln zł. Przy ocenie złożonych ofert brano pod uwagę cenę (60 proc.) i okres gwarancji (40 proc.). Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont ulicy Węglowej zakończy się do końca sierpnia 2018 roku. – Mieszkańcy tego niewielkiego górniczego osiedla przestaną się wreszcie wstydzić swojej, przez lata zapomnianej przez wszystkich, ulicy. A ja się cieszę, że zmieniać swój wygląd będzie nie tylko dawna kopalnia Saturn, ale także jej otoczenie – podkreśla burmistrz Zbigniew Szaleniec.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Cechownia dawnej kopalni Saturn będzie jak nowa. Ogromne dofinansowanie dla miasta

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here